Polscy nagrodzeni w 26. edycji Effie Europe Awards
  • 0
  • 3
1.12.2022

Polscy nagrodzeni w 26. edycji Effie Europe Awards

30 listopada odbyła się wirtualna gala wręczenia nagród w 26. edycji Effie Europe Awards. Przyznano 56 statuetek. Otrzymało je 41 agencji z dwudziestu krajów Europy. Grand Effie zdobyła agencja Grey London, a Agencją Roku została Ogilvy. Były też dwie nagrodzone agencje z Polski.

Prace w Effie Europe Awards oceniało ponad 100-osobowe jury. Wśród piętnastu laureatów Złotych Effie znalazła się agencja Dziadek do orzechów. Wraz ze studiem Oto Film została nagrodzona w kategorii Best of Europe: Positive Change za kampanię „Stop kobietobójstwu”, przygotowaną dla Centrum Praw Kobiet.

Kampania powstała w 2020 r. w związku z Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Zachęcała do podpisania petycji „Stop kobietobójstwu” oraz wsparcia projektu „Obserwatorium ds. kobietobójstwa”, prowadzonego przez Centrum Praw Kobiet.

Stop Kobietobójstwu, złoto 26 Effie Europe Awards

Srebrną nagrodę w kategorii Media, Entertainment & Leisure zdobyły McCann Polska i zespół Storytel Original za projekt „Random”.

Pięć odcinków słuchowiska o relacjach dwudziestolatków w dobie mediów społecznościowych dostępnych było w serwisie Storytel. Szósty, finałowy był odcinkiem filmowym na YouTube. W rolach głównych wystąpili Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski. Elementem promocji było wyprodukowanie piosenki „Zabierz tę miłość”. Jest ona dostępna na YouTube i w serwisach streamingowych.

  • 2
Random, srebro 26 Effie Europe Awards
Random, srebro 26 Effie Europe Awards

 

  • 1
Effie Europe Awards

W 26. Effie Europe Awards nagrodzono dwie agencje z Polski

1 grudnia 2022

30 listopada 2022