Philip Morris International chce pomagać w rzucaniu palenia
  • 0
  • 2
4.01.2018

Philip Morris International chce pomagać w rzucaniu palenia

Philip Morris International, do którego należy m.in. marka Marlboro, chce pomagać Brytyjczykom w rzucaniu palenia. 1 stycznia koncern rozpoczął kampanię zachęcającą do zerwania z nałogiem tytoniowym.

W prasie w Wielkiej Brytanii z początkiem roku pojawiły się reklamy koncernu z hasłem: „Our New Year’s Resolution: we’re trying to give up cigarettes” (Nasze noworoczne postanowienie: staramy się rzucić papierosy).

W ramach akcji przygotowano stronę internetową z poradami dotyczącymi rzucania palenia. Można na niej też znaleźć informacje na temat alternatywnych produktów dla palaczy. Ponadto firma stara się o zgodę na umieszczanie tego rodzaju informacji na paczkach papierosów.

Te działania to kolejny krok w dążeniach koncernu do opracowania „alternatywy bez dymu”. Jak przekonuje PM w oświadczeniu dla CNN Money, dostarczanie mniej szkodliwych alternatyw dla palaczy to zdroworozsądkowe podejście do zdrowia publicznego. Wiele z tych osób bowiem w inny sposób nie rzuciłoby palenia. Zwraca także uwagę, że takie podejście ma coraz większą liczbę zwolenników wśród autorytetów zdrowotnych na całym świecie.

Jako alternatywne rozwiązania firma przedstawia e-papierosy i podgrzewane produkty tytoniowe. Koncern ujawnia też, że wydał w ciągu ostatniej dekady ponad 2,5 mld funtów na badania i rozwijanie produktów, które mają być alternatywą dla zwykłych papierosów.

Źródło: www.money.cnn.com

  • 2

źródło: www.pmi.com

m.

4 miesiące temu

Dobrze że jest coraz więcej alternatyw żeby mniej szkodliwie palić

 

4 stycznia 2018