„Mam raka. I do dobrej zabawy potrzebuję procentów” – kolejna odsłona kampanii Fundacji Rak’n’Roll
  • 2
  • 0
5.03.2018

„Mam raka. I do dobrej zabawy potrzebuję procentów” – kolejna odsłona kampanii Fundacji Rak’n’Roll

„Mam raka. I do dobrej zabawy potrzebuję procentów” – to pierwsze słowa kolejnego spotu kampanii „Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów”. Bohaterką filmu jest Ola, która w 2016 r. dowiedziała się, że jest chora. W dobrym, godnym i szczęśliwym przejściu przez raka pomaga jej Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj Życie.

Kampania przypomina, że aby pomóc Oli oraz innym chorym wygrać życie, Fundacja Rak’n’Roll potrzebuje procentów. Tyle że innych, niż mogłoby się wydawać. Potrzebuje 1% podatku, który wesprze przejście przez raka. Szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób można przekazać swój procent podatku, znajdują się na stronie www.raknroll.pl.

Bohaterka spotu „Nie ma zabawy bez procentów” zachęca, by nie rezygnować całkowicie z życia na czas leczenia. Pomimo choroby stara się funkcjonować jak każdy. W grudniu 2017 r. wyszła za mąż.

Na co dzień robię rzeczy, które dają wiele radości i pozytywnej energii. Przykładowo w tym roku planuję wyjazd na festiwal muzyczny, bo nigdy nie byłam. Szykuję się na świetną zabawę do samego rana. Chciałabym swoim tańcem zainspirować innych do działania. Musimy stawić temu czoła! – mówi.

Pierwszym spotem promującym kampanię było wideo Gosi i Dawida, którzy przekonywali, że „Nie ma miłości bez procentów”.

Obydwa spoty wpisują się w DNA fundacji i inspirują do pozytywnego myślenia. Celem Fundacji Rak’n’Roll jest nieustanne tworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku, aby zmienić wizerunek choroby w świadomości społecznej – podkreśla Jacek Maciejewski, strażnik marki Fundacji Rak’n’Roll.

Dla podkreślenia istoty przelewania procentów w ramach kampanii uwarzono specjalne piwo bezalkoholowe o nazwie KRS 0000 338 803. Piwo jest bez alkoholu, a więc bez procentów, bo – jak przekonuje fundacja – są one potrzebne gdzie indziej.

Jednocześnie etykieta umieszczona na butelce informuje, jak wesprzeć fundację. Z kolei nazwa produktu pomaga zapamiętać numer, który należy później wpisać w deklaracji podatkowej. Bezalkoholowe piwo wraz z informacją o akcji jest dostępne w popularnych lokalach gastronomicznych w całym kraju, a także na Frisco.pl.

Koncepcja i kreacja: Grey Group Poland. W realizację projektu zaangażowały się także pro bono agencja PR Cohn & Wolfe oraz dom produkcyjny Shootme, Wołowski & Partners Studio, IndaHash, Lettly i dom mediowy MediaCom.

5 marca 2018