#jestemkrakow – 1500 luster na ulicach miasta w ramach promocji Muzeum Krakowa
  • 0
  • 9
2.06.2019

#jestemkrakow – 1500 luster na ulicach miasta w ramach promocji Muzeum Krakowa

W całym Krakowie można znaleźć lustra z hashtagiem #jestemkrakow. Akcja promuje 120. rocznicę powstania Muzeum Historycznego (obecnie pod nazwą Muzeum Krakowa). Muzeum zachęca do robienia sobie selfie i posługiwania się hashtagiem w mediach społecznościowych. Akcji towarzyszy konkurs fotograficzny.

W nocy z 30 na 31 maja na wielu budynkach Krakowa, w witrynach, a także na citylightach pojawiły się lustra z hashtagiem #jestemkrakow. To część projektu promującego rocznicę utworzenia Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. 1500 luster będzie wisieć do 7 czerwca.

#jestemkrakowKrakowianie i krakowianki! Trwają obchody 120-lecia Muzeum Krakowa, które chcemy świętować wspólnie z…

Opublikowany przez Muzeum Krakowa Piątek, 31 maja 2019

Inspiracją projektu była o kilka lat wcześniejsza inicjatywa #IamStreetArt autorstwa Kariny Swachty. Lustra wraz z odbitym z szablonu tekstem pojawiły się w Krakowie i Reykjaviku. Bazując na tym pomyśle, muzeum wspólnie z artystką przygotowało obecny projekt.

 

Do 16 czerwca można wziąć udział w konkursie fotograficznym. Selfie przed lustrem zostaną nagrodzone:

  • publikacją fotografii wraz z podaniem imienia i nazwiska autora na stronie internetowej organizatora oraz na jego profilach facebookowych i instagramowych,
  • publikacją w formie wydruków wielkoformatowych na planowanej wystawie związanej z obchodami 120-lecia powstania muzeum.

Wcześniej w ramach projektu „Jestem Kraków” został zorganizowany konkurs na fotograficzną interpretację dwudziestu zdjęć z archiwum muzeum. Wystawa prezentująca zwycięskie praca oraz towarzyszący jej Instameet (spotkanie społeczności użytkowników Instagrama skupionej wokół profilu IgersKraków) zainaugurowały przedsięwzięcie.

Projekt przedstawiania nowych i dawnych mieszkańców miasta ma także swój wymiar w placówkach muzeum. Jest nim cykl wystaw „PrzeMieszczanie”, poświęcony mieszkańcom poszczególnych dzielnic.

  • 8

2 czerwca 2019

31 maja 2019