W Dzień Ziemi Decathlon prezentuje zagrożony sport przyszłości
  • 0
  • 3
22.04.2021

W Dzień Ziemi Decathlon prezentuje zagrożony sport przyszłości

Czy siatkówka może być sportem zagrożonym? A narciarstwo alpejskie? Często nie zdajemy sobie sprawy, że wraz z degradacją środowiska mogą wyginąć także dyscypliny sportowe. Z okazji Dnia Ziemi Decathlon przedstawia wizję tego, jak może wyglądać sport za 30 lat i podejmuje działania, by te czarne scenariusze nie zostały zrealizowane. W akcję „Sport przyszłości” zaangażowali się także pracownicy marki, którzy już teraz podejmują lokalne ekologiczne inicjatywy.

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Decathlon, zdając sobie sprawę ze swojego wpływu na środowisko naturalne, w ostatnich latach pracuje nad zminimalizowaniem własnego negatywnego wpływu na środowisko. Rozwiązania wprowadzane są zarówno na poziomie globalnym, jak i lokalnym – wszystko pod hasłem „Niebieski nowym zielonym”.

Degradacja środowiska postępuje na naszych oczach. Właściwie każdego dnia pojawiają się informacje na temat wyginięcia kolejnego zagrożonego gatunku, topnienia lodowców czy nowej anomalii pogodowej. Część zmian jest już nieodwracalna. Wciąż można jednak zrobić wiele, aby ograniczyć rozmiar nadchodzącej katastrofy. Kluczowe jest, aby zacząć działać teraz, wspólnie.

W akcję „Sport przyszłości” włączyli się pracownicy sieci, w tym koordynatorzy CSR, którzy wystąpili w kampanii promującej ekologiczny sport. Na kreacjach zobaczyć można siatkarkę Agatę z Wrocławia, kajakarkę Paulinę z Tarnowa oraz narciarza Mateusza z Warszawy.

Zaangażowane w akcję osoby będą dokumentowały swoje działania poprzez lokalne kanały komunikacji. Podpowiedzą innym miłośnikom sportu, jak podejmować wybory, mając na uwadze dobro naszej planety. Zachęcają także do wspólnych działań, takich jak sprzątanie okolic sklepów. Wszystkie te aktywności zostaną opatrzone hashtagiem #SportPrzyszłości.

  • 3
Kampania Decathlonu w Światowy Dzień Ziemi

Kajakarstwo to zagrożony sport przyszłości? Kampania Decathlonu w Światowy Dzień Ziemi

Kampania Decathlonu w Światowy Dzień Ziemi
Kampania Decathlonu w Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia 2021

21 kwietnia 2021