Amazon otwiera salon fryzjerski
  • 0
  • 8
21.04.2021

Amazon otwiera salon fryzjerski

W Londynie rusza salon fryzjerski Amazona. Ma to być miejsce, w którym klienci będą mogli zapoznać się z nowymi technologiami, produktami i usługami z zakresu pielęgnacji i stylizacji włosów.

Obiekt usytuowany jest na dwóch piętrach budynku przy Brushfield Street w dzielnicy Spitalfields. Liczy ponad 450 metrów kwadratowych. Usługi pielęgnacji i stylizacji włosów w Amazon Salon zapewni Elena Lavagni, właścicielka niezależnego salonu Neville Hair & Beauty z siedzibą w Londynie.

Salon giganta e-commerce pozwoli przetestować takie opcje, jak konsultacja w sprawie fryzur w rzeczywistości rozszerzonej (AR) czy wirtualny dobór koloru. Każde stanowisko wyposażone będzie też w tablet z przystawką Fire do smart TV.

Amazon przetestuje w salonie również nową technologię „wskaż i naucz się”. Klienci mogą wybrać z półki ekspozycyjnej produkt, który ich interesuje i otrzymać odpowiednie informacje, w tym filmy dotyczące marki i treści edukacyjne. Aby zamówić produkty, klienci mogą zeskanować odpowiedni kod QR na półce, by odwiedzić stronę ze szczegółami na www.amazon.co.uk i kupić z dostawą bezpośrednio do domu.

Zaprojektowaliśmy ten salon z myślą o klientach, aby mogli przyjść i doświadczyć jednych z najlepszych technologii w branży, produktów do pielęgnacji włosów i usług stylistów. Chcemy, aby ten wyjątkowy salon zbliżył nas do klientów i był miejscem, w którym będziemy mogli współpracować z branżą i testować nowe technologie – powiedział John Boumphrey, country manager Amazona w Wielkiej Brytanii.

Salon będzie początkowo otwarty tylko dla pracowników Amazona. W nadchodzących tygodniach ma stać się ogólnodostępny. Na razie firma nie planuje otwierania żadnych innych lokalizacji.

Firma zapewnia, że podjęła różne kroki, aby stworzyć bezpieczne środowisko w czasie pandemii. Klienci otrzymają m.in. bezpłatne maski na twarz i środek dezynfekujący. Przed wejściem pracownicy skontrolują ich temperaturę. Stanowiska fryzjerskie oddzielono specjalnym ekranami, a sprzęt zostanie odkażony po użyciu.

Salon to najnowsza inicjatywa mająca na celu wspieranie profesjonalnej branży kosmetycznej, będąca następstwem uruchomienia Amazon Professional Beauty Store na www.amazon.co.uk. Ten nowy sklep zapewnia firmom fryzjerskim i kosmetycznym dostęp do ponad 10 tys. produktów i materiałów eksploatacyjnych do salonów fryzjerskich i spa: od prostownic i maszynek do strzyżenia po lokówki i suszarki do włosów. Sklep oferuje profesjonalistom korzyści, takie jak ceny hurtowe i fakturowanie, brak minimalnej wartości zamówienia czy szybką dostawę.

  • 8
Amazon otwiera salon fryzjerski

Amazon otwiera salon fryzjerski

Amazon otwiera salon fryzjerski
Amazon otwiera salon fryzjerski
Amazon otwiera salon fryzjerski
Amazon otwiera salon fryzjerski
Amazon otwiera salon fryzjerski
Amazon otwiera salon fryzjerski
Amazon otwiera salon fryzjerski

21 kwietnia 2021

  • 1
  • 3
  • 0
  • 0
  • 0
21.04.2021

W Światowy Dzień Ziemi startuje kampania na rzecz edukacji klimatycznej

UN Global Compact Network Poland, WWF Polska, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki, Ikea Retail Polska oraz Onet.pl rozpoczęły kampanię „Tak! dla edukacji klimatycznej”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na rolę i  potrzebę prowadzenia w szkołach rzetelnej edukacji klimatycznej – opartej na danych naukowych i realizowanej w ramach obowiązujących przedmiotów.