„Break Free” – studencka reklama Adidasa (wideo)
  • 1
  • 0
5.01.2017

„Break Free” – studencka reklama Adidasa (wideo)

Studenci Akademii Filmowej Badenii-Wirtembergii w Ludwigsburgu przygotowali nieoficjalny spot marki Adidas. Opowiada on historię starszego mężczyzny, byłego maratończyka, zamkniętego w domu spokojnej starości. Pewnego dnia bohater odnajduje parę zniszczonych butów, które towarzyszyły mu przed laty w biegach.

Od tej chwili za wszelką cenę próbuje wyrwać się z zamknięcia, nawet wbrew szpitalnemu personelowi. Jego wysiłek doceniają inni pacjenci.

Reżyserem 90-sekundowego spotu „Break Free” jest Eugen Merher, zdjęcia wykonał Mortimer Hochberg, produkcją zajęli się: Karli Baumann i Karl Heidelbach. W reklamie wystąpili: Jens Weisser, Herman Van Ulzen, Anja Karmanski, Hiltrud Hauschke i Daniel Hubertus.

Jak mówi cytowany przez „The Huffington Post” Merher, twórcy przesłali reklamę do działu komunikacji Adidasa, jednak marka nie zareagowała. Słowa reżysera wywołały poruszenie wśród internautów. W dyskusji toczącej się w komentarzach pod filmem zarzucają oni marce m.in. to, że obraz starszego człowieka najwidoczniej nie wpisuje się w jej strategię komunikacyjną.

Studenci z Ludwigsburga zasłynęli już kilkoma udanymi produkcjami. Kilka miesięcy temu mogliśmy oglądać niezamówiony spot Volvo – „ABC of Death”. Wcześniejszą realizacją był film „Dear Brother”, również nieoficjalna kreacja przygotowana dla marki Johnnie Walker.

Z kolei w 2013 r. nieoficjalny spot przysporzył problemów Mercedesowi. Studenci w ramach pracy dyplomowej nakręcili wówczas film, w którym samochód klasy C zabija małego Adolfa Hitlera.

Kilian

7 miesięcy temu

Back on Track (2013)

Back on Track (2013)
Sein letztes Rennen (original title)

5 stycznia 2017

Reklama
Reklama