Rosnąca siła sieci handlowych online i offline to jedno z najciekawszych zagadnień współczesnego marketingu. To zjawisko zaniepokoiło polski rząd, a w Stanach Zjednoczonych senatorów. Między innymi dlatego, że sprawdzone przez lata sposoby walki konkurencyjnej z markami własnymi przestają działać.Obecnie możesz przeczytać
Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do
W Polsce dyskusja rozgorzała na początku marca, gdy premier Mateusz Morawiecki podczas debaty o stanie rolnictwa zapowiedział ograniczenie sprzedaży przez sieci handlowe produktów pod ich własną marką.
– Bo to szalenie utrudnia wypracowanie przyzwoitej marży przez producentów: od polskich dżemów, ogórków, przez wszystkie inne płody rolne. Tak żeby jednocześnie ukryta tam była bardziej przyzwoita marża dla polskich producentów – tłumaczył.
Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie
Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do4915 artykułów, newslettera
oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.