Jak bronić się przed dezinformacją i dbać o bezpieczeństwo w social media?Jak bronić się przed dezinformacją i dbać o bezpieczeństwo w social media?Jak bronić się przed dezinformacją i dbać o bezpieczeństwo w social media?Jak bronić się przed dezinformacją i dbać o bezpieczeństwo w social media?
Stop making fake news famous! (fot. Pixabay)

Jak bronić się przed dezinformacją i dbać o bezpieczeństwo w social media?

Jak bronić się przed dezinformacją i dbać o bezpieczeństwo w social media?
Agnieszka Uba

Agnieszka Uba

-

head of product marketing, SentiOne

Agnieszka Uba

Agnieszka Uba

head of product marketing
SentiOne

W codziennej pracy łączy marketing i technologię – tworzy strategie marketingowe dla start-upów, prowadzi mentoring dla firm technologicznych. W trakcie swojej kariery prowadziła kampanie dla globalnych marek, pracując w Havas Media w Londynie. Następnie przeniosła się do siedziby głównej Google, gdzie pracowała jako brand specialist. Od 2019 r. kształtuje komunikację produktową SentiOne.

Od momentu inwazji Rosji na Ukrainę obserwujemy w sieci niepokojące wzmożenie działań dezinformacyjnych. Sytuacja jest napięta, instytucje publiczne, firmy i zwykli obywatele pomagają poszkodowanym, jak tylko mogą. Wysyp fałszywych informacji ma na celu zakłócenie i destabilizację tego typu działań. Co gorsza, wiele osób, nawet działając w dobrej wierze, przyczynia się do rozpowszechniania fake newsów i zwiększa dezorientację odbiorców.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja