Fake newsy – zmyślone wiadomości, realny problem - Marketing przy Kawie
Fake newsy – zmyślone wiadomości, realny problemFake newsy – zmyślone wiadomości, realny problemFake newsy – zmyślone wiadomości, realny problemFake newsy – zmyślone wiadomości, realny problem
Co nas obroni przed fake newsami? (fot. Shutterstock)

Fake newsy – zmyślone wiadomości, realny problem

Fake newsy – zmyślone wiadomości, realny problem
Nina Stolarczyk

Nina Stolarczyk

-

senior event manager, Cyrek Events

Nina Stolarczyk

Nina Stolarczyk

senior event manager
Cyrek Events

Od lat działa w branży eventowej, bo lubi się bawić – słowami i koncepcjami zwłaszcza. Od roku związana z agencją Cyrek Events, gdzie w swoich realizacjach stara się przemycać meksykańską pasję, amerykański luz i kanadyjską świeżość. Jej największą pasją są podróże – nie tylko po świecie, ale także te na krańce własnej kreatywności.

Szybki rozwój społeczeństw informacyjnych i dostęp do coraz większej liczby źródeł wiadomości niosą ze sobą tyle samo dobrodziejstw, co zagrożeń i pułapek. Fake newsy i powodowana przez nie dezinformacja należą do tych drugich. Atakują nas niczym nieszczęścia pechową Pandorę po otwarciu mitycznej puszki.

Pandora na dnie swojego pojemnika miała na szczęście nadzieję (otrzymaną od Zeusa na osłodę). My mamy dostęp do wiedzy, która może pomóc w weryfikacji, czy to, co czytamy, jest rzetelną wiadomością, czy jej udaną podróbką.
Pogłoski o mojej śmierci są mocno przesadzone…
Miał powiedzieć Mark Twain na konferencji prasowej w 1897 roku, komentując swój nekrolog opublikowany kilka dni wcześniej na łamach „New York Timesa”.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja