Transformacja – zjawisko, które dotyczy dziś wszystkich i wszystkiego

Stary świat kończy się na naszych oczach, ale co gorsza, nikt nie wie, jak będzie wyglądał ten nowy świat, który właśnie się wyłania. (…) Badacze jeszcze do niedawna mieli monopol na wiedzę o człowieku, konsumencie, kupującym. Teraz, wraz z cyfryzacją coraz większych połaci ludzkiego życia, ten monopol tracą.

Michał Protasiuk, przewodniczący Rady Programowej konferencji Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii „Cyber Transformations”, mówi o głównych tematach nadchodzącego wydarzenia

Michał Protasiuk

W badaniach rynkowych od 2002 r. Przez większość czasu w Kompanii Piwowarskiej, gdzie w ostatnich latach prowadził zespół Consumer Insights. Od 2017 w Google, w zespole Market Insights, gdzie jest odpowiedzialny za projekty badawcze w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W wolnych chwilach pisarz.

Transformacja – zjawisko, które dotyczy dziś wszystkich i wszystkiego
Jacek SzlakJacek Szlak

Transformacja – gwałtowne przejście do rzeczywistości nowych zasad i nieznanych wcześniej definicji – mógłbyś rozwinąć, jak to należy rozumieć?

Michał ProtasiukMichał Protasiuk

Powiedzieć, że świat się zmienia – to powiedzieć banał. Kluczowe jednak wydaje mi się tempo zmian, które obserwujemy w ostatnich latach. Z jednej strony łatwo tutaj popaść w przesadę, we wszystkich trendach widzieć wzrosty wykładnicze i ekstrapolując wystrzelające pionowo w górę krzywe, przepowiadać rychłe nadejście technologicznej osobliwości czy silnej sztucznej inteligencji. Ten punkt widzenia jest mi odległy. Jednak z drugiej strony trudno nie zauważyć, że szybkość i ilość zmian niepostrzeżenie przechodzi w nową jakość.

Proces ten dzieje się na bardzo wielu obszarach. Nowe są modele biznesowe firm, sposoby konsumpcji mediów, formy organizacji społeczeństwa, można tak wymieniać bez końca. Te właśnie zmiany pozwalamy sobie nazywać transformacją i o nich chcemy rozmawiać podczas konferencji „Cyber Transformations”. Stary świat kończy się na naszych oczach, ale co gorsza, nikt nie wie, jak będzie wyglądał ten nowy świat, który właśnie się wyłania. Dyskusja o tym, analiza scenariuszy, próba ogarnięcia zmian – temu poświęcone będzie nadchodzące wydarzenie.

Zachęcamy do lektury
tego interesującego wywiadu!

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do niego oraz

4915 innych artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja