Personalia

Nowe osoby w zespole zarządzającym WP Media

Joanna Skwarna awansowała na stanowisko dyrektor produktów komunikacyjnych, płatnych i reklamowych w WP Media. Do firmy dołączyła również Agnieszka Bieniak, która objęła nowo utworzone stanowisko dyrektora HR.

Wraz z objęciem nowego stanowiska Joanna Skwarna dołączyła do zespołu zarządzającego WP Media. Do jej zadań należy przygotowanie i realizowanie strategii podlegających jej usług i zarządzanie nimi. Są to m.in.: WP Poczta, Poczta o2, WP Pilot i Open FM. Zastąpiła Jerzego Dąbrówkę, który z końcem sierpnia odszedł z Wirtualnej Polski.

Pracę w Wirtualnej Polsce zaczęła w 2013 r. w dziale sprzedaży. Do maja 2017 r. pełniła funkcję kierownika działu agencyjnego. Współpracowała m.in. z Group One, Havas Media, MullenLowe i MediaBrands.

Później przyjęła stanowisko dyrektora rozwoju produktu reklamowego i wideo online. W grudniu 2017 r. wspólnie z zespołem wprowadzała na rynek ofertę rozliczaną za viewable impressions, znaną pod hasłem „Płać za widzialne”.

Wcześniej rozwijała karierę m.in. w dziale reklamy Edipresse Polska jako key account manager. Z branżą mediową jest związana od 2009 r.

Agnieszka Bieniak przejęła odpowiedzialność za realizację strategii personalnej spółki Wirtualna Polska Media. Do tej pory obowiązki dyrektora HR pełniła Iwona Wencel, wiceprezes ds. HR w spółce WP Holding.

Wcześniej pracowała m.in. jako chief human resources officer w firmie Burda Media Polska, dyrektor HR w Grupie Pracuj oraz menedżer HR w firmie Adidas. Ukończyła program Leadership Academy for Poland organizowany przez Center for Leadership we współpracy z Uniwersytetem Harvarda.

Uczestniczyła także w skierowanym do kobiet liderek programie mentoringowym LeadersIn, organizowanym przez fundację Vital Voices założoną przez Hillary Clinton.

  • 2

Agnieszka Bieniak

Joanna SkwarnaReklama