Personalia

Edyta Sadowska nowym prezesem zarządu oraz dyrektorem generalnym platformy NC+

Rada nadzorcza ITI Neovision powołała Edytę Sadowską na stanowisko prezesa zarządu oraz dyrektora generalnego platformy NC+ ze skutkiem od 1 czerwca. Zastąpi ona Manuela Rougerona, który dołączył do firmy w grudniu 2013 r.

Edyta Sadowska od lutego 2018 r. była członkiem zarządu platformy NC+ na stanowisku wiceprezesa zarządu ds. programowych. Wcześniej związana m.in. z Ringier Axel Springer Polska, gdzie zajmowała stanowisko prezesa zarządu spółki. Następnie jako członek zarządu połączonych struktur Grupy Onet-RAS Polska (Ringier Axel Springer, Onet.pl, Media Impact Polska) budowała i realizowała strategię rozwoju i transformacji cyfrowej największych tytułów prasowych i mediów online.

Manuel Rougeron rozpoczął karierę zawodową w 1995 r. w Unifrance Film International. W 1998 r. został członkiem komitetu organizacyjnego piłkarskich mistrzostw świata we Francji, a rok później dołączył do zarządu TPS. W 2003 r. objął stanowisko dyrektora zarządzającego Multivison/TPSVoD. W styczniu 2007 r. zaczął pracę w Canal+ International jako dyrektor ds. programowych.

W 2009 r. został dyrektorem wykonawczym w VSTV – przedstawicielstwie Canal+ International w Wietnamie. Następnie, przed objęciem stanowiska wiceprezesa ds. programowych platformy NC+, był dyrektorem zarządzającym w Canal+ Caledonia.

Do końca lipca pozostanie specjalnym doradcą zarządu platformy NC+. 1 sierpnia 2019 r. dołączy do zespołu Canal+ International w Paryżu. Obejmie stanowisko executive vice presidenta na rynki Azji i Pacyfiku. Zostanie również powołany w skład rady nadzorczej platformy NC+.

  • 2

Edyta Sadowska

Manuel RougeronReklama