Shoper pozyskał inwestora
  • 0
  • 0
13.05.2019

Shoper pozyskał inwestora

Fundusz V4C Poland Plus zarządzany przez Value4Capital inwestuje w firmę Dreamcommerce. Właściciel marki Shoper dzięki sprzedaży udziałów w firmie planuje kontynuowanie ekspansji na niezagospodarowane dotąd segmenty rynku. Chce rozwijać zakres oferowanych usług premium dla największych sklepów.

W ramach umowy fundusz zarządzany przez Value4Capital objął mniejszościowy pakiet akcji krakowskiej spółki. Transakcja ta nie wpłynie na bieżące działania operacyjne i strukturę Dreamcommerce. Ma pozwolić utrzymać obrany w ostatnim czasie kierunek rozwoju.

Shoper pojawił się na polskim rynku w 2005 r. Z początku założyciele firmy, Krzysztof i Rafał Krawczyk, postawili na rozwiązania dla małych biznesów internetowych. W miarę rozwoju firma zaczęła oferować coraz szerszy zakres usług, a od kilku lat udostępnia pakiet Shoper Premium. Jest on kompleksowym zestawem narzędzi dla sklepów internetowych na zaawansowanym etapie rozwoju.

Obecnie krakowska firma dostarcza oprogramowanie dla kilkunastu tysięcy sprzedawców o bardzo zróżnicowanej skali działalności. Jak podaje, korzysta z niego 56 proc. właścicieli sklepów internetowych w Polsce.

Przeszliśmy długą drogę, ale nadal mamy ogromny apetyt na rozwój i kolejny kawałek e-commerce’owego tortu. Aby tak się stało, potrzebujemy profesjonalnego wsparcia i kapitału, dlatego zdecydowaliśmy o pozyskaniu inwestora. Dzięki jego kapitałowi, sieci kontaktów i doświadczeniu będziemy mieli szansę rozwijać się szybciej niż konkurencja, a klientom oferować usługi jeszcze bardziej innowacyjne i jeszcze wyższej jakości – mówi Krzysztof Krawczyk, prezes zarządu Dreamcommerce.

Value4Capital skupia się na inwestowaniu w spółki średniej wielkości na terenie Europy Środkowej. W ostatnich latach był współwłaścicielem Home.pl.

Obserwujemy szybkie wzrosty na polskim rynku e-commerce, choć wciąż nie jest on tak rozwinięty, jak w sąsiednich krajach. Dreamcommerce ma ogromną szansę być motorem, który pomoże Polsce dogonić czołówkę. Firma ma duże doświadczenie w tej branży, dlatego chętnie będziemy wspierali jej zarząd w przyspieszeniu tempa rozwoju, uruchamianiu nowych funkcjonalności oferowanych usług i utrzymaniu wiodącej pozycji na rynku – komentuje Piotr Misztal, partner w firmie zarządzającej Value4Capital, odpowiedzialny za transakcję.

13 maja 2019