Ojcowie w kampanii na Dzień Matki wzywają do zakończenia „Epoki klatkowej”
  • 2
  • 4
24.05.2018

Ojcowie w kampanii na Dzień Matki wzywają do zakończenia „Epoki klatkowej”

Z okazji Dnia Matki mężczyźni z całego kraju zaangażowali się w kampanię „Ojcowie dla matek” organizacji Compassion in World Farming (CIWF). Celem akcji jest przypomnienie, w jak okrutny sposób hodowane są świnie – matki. 26 maja dwudziestu sześciu ojców, w tym Maciej Orłoś, pozuje z sercem, które jest jednocześnie ryjkiem świni i symbolem cierpienia, jakiego doświadczają te zwierzęta.

Każdego roku w Polsce prawie milion świń zamyka się w wąskich metalowych klatkach, tzw. kojcach porodowych. Kojce te są tak ciasne, że zwierzęta nie są w nich w stanie nawet się poruszać. Śledztwo przeprowadzone na polskich fermach świń przez organizację Compassion in World Farming Polska wykazało, w jak okrutny sposób hodowane są świnie.

Odleżyny, przerośnięte racice, trudności ze wstawaniem i przewlekły stres – to, jak wskazuje organizacja, jedne z wielu negatywnych skutków przemysłowej hodowli tych zwierząt. Dlatego wzywa ona do wprowadzenia zakazu stosowania kojców porodowych w hodowli świń i zakończenia „Epoki klatkowej”.

CIWF Polska opublikowała nagrania i zdjęcia ze śledztwa w maju ubiegłego roku. W materiałach widać, że zamknięte na tak małej przestrzeni zwierzęta cierpią nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Od tamtej pory sytuacja nie uległa zmianie. Dlatego organizacja wraz z dwudziestoma sześcioma ojcami apeluje do Ministra Rolnictwa o wycofanie klatek z hodowli świń. Petycję można znaleźć na stronie www.ciwf.pl.

  • 4

24 maja 2018

23 maja 2018