Dlaczego kobiety częściej zostają event managerami?Dlaczego kobiety częściej zostają event managerami?Dlaczego kobiety częściej zostają event managerami?Dlaczego kobiety częściej zostają event managerami?
Cechy dobrego event managera to „typowo kobiece cechy”? (fot. Pixabay)

Dlaczego kobiety częściej zostają event managerami?

Dlaczego kobiety częściej zostają event managerami?
Julia Pucek

Julia Pucek

-

junior event manager, Cyrek Events

Julia Pucek

Julia Pucek

junior event manager
Cyrek Events

Pomaga przy organizacji i koordynacji eventów, tworzy artykuły eksperckie oraz wspiera załogę przy kampaniach promocyjnych. Pracując przy projektach skierowanych do kobiet przedsiębiorczych, zaczęła wierzyć, że eventy to jednak coś, co sprawia jej największą frajdę. Prywatnie uwielbia podróżować i poznawać inne kultury – głównie poprzez smaki, jakie mają do zaoferowania.

A zostają? Owszem. Według danych ze strony Zarobki.pracuj.pl kobiety przeważają na stanowisku event managera – stanowią 59% zatrudnionych w tej funkcji. Dlaczego tak jest i co na to wpływa?

Pytanie proste tylko z pozoru. Odpowiedzi na nie należałoby poszukać przede wszystkim w wynikach badań, choć można dołączyć do tego także własne spostrzeżenia. Zapytana w towarzystwie, dlaczego kobiety częściej zostają event managerami, pewnie z marszu przytoczyłabym szereg filmów i seriali o tym, jak to główne bohaterki marzą o idealnych „sweet sixteen” niczym z programu w MTV.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja