Aplikacja PWA. Rozwiązanie na trudne czasy? - Marketing przy Kawie
Aplikacja PWA. Rozwiązanie na trudne czasy?Aplikacja PWA. Rozwiązanie na trudne czasy?Aplikacja PWA. Rozwiązanie na trudne czasy?Aplikacja PWA. Rozwiązanie na trudne czasy?
Potrzebna szybko aplikacja? Może na początek PWA? (fot. Pixabay)

Aplikacja PWA. Rozwiązanie na trudne czasy?

Aplikacja PWA. Rozwiązanie na trudne czasy?
Łukasz Dudko

Łukasz Dudko

-

założyciel, CTO, agencja interaktywna Bloomnet

Łukasz Dudko

Łukasz Dudko

założyciel, CTO
agencja interaktywna Bloomnet

Od 2009 r. zajmuje się tworzeniem stron WWW i aplikacji, projektowaniem graficznym oraz tworzeniem wizerunku nowych marek. Specjalizuje się też w doradztwie w rozwoju start-upów. Zanim ruszył z własnym biznesem, na Cyprze projektował systemy informatyczne dla branży finansowej. Od trzech lat pracuje zdalnie z różnych zakątków świata i namiętnie uprawia kolarstwo.

Szybciej, taniej, prościej, bez pobierania i instalacji – tak w kilku słowach można opisać Progressive Web App. Czy aplikacje PWA, które działaniem przypominają natywne aplikacje mobilne, mogą w czasie kryzysu pandemicznego jeszcze bardziej zyskać na popularności? Wydaje się, że tak, i to nawet pomimo pewnych ograniczeń.

Pojęcie progresywnych aplikacji webowych nie jest oczywiście niczym nowym. Z tego rozwiązania już jakiś czas temu skorzystali chociażby tacy gracze jak OLX, Starbucks, Uber, AliExpress czy Trivago. Coraz więcej branż sięga po tę technologię, chociaż oczywiście w dalszym ciągu popularniejsze są tradycyjne aplikacje do pobrania.
Jak dokładnie działa aplikacja PWA?
Przypomnijmy: jest to aplikacja, która uruchamia się jak typowa strona internetowa, ale wygląda i działa jak natywna aplikacja mobilna.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja