Tradycyjny marketing się nie sprawdza. Douglas Holt proponuje branding kulturowy

Kłopoty takich marek jak Levi’s czy Cadillac były spowodowane przez czynniki kulturowe. Firmy nie potrafiły właściwie zdiagnozować swoich przypadłości. Jeśli w dłuższej perspektywie nie wpisuje się marki w żaden istotny dyskurs społeczny i nie odświeża jej wartości, w końcu może ona stracić jakiekolwiek kulturowe znaczenie.

Z Douglasem Holtem, autorem koncepcji brandingu kulturowego, rozmawia Tomasz Gregorczyk

Douglas Holt

Twórca koncepcji brandingu kulturowego jako narzędzia strategicznego zarządzania marką. Założyciel i szef Cultural Strategy Group, wcześniej profesor Harvard Business School. Autor bestsellerów „How Brands Become Icons: The Principles of Cultural Branding” oraz „Cultural Strategy”. Jako konsultant rozwijał strategie kulturowe dla najsilniejszych światowych marek, takich jak Coca-Cola, Microsoft, Ben & Jerry’s, Sprite, Jack Daniel’s, Mini czy MasterCard.

Tradycyjny marketing się nie sprawdza. Douglas Holt proponuje branding kulturowy
Tomasz GregorczykTomasz Gregorczyk

Ludzie lubią proste idee, dające się streścić w dwóch zdaniach. Nie inaczej jest w marketingu. Co jakiś czas pojawia się zatem kolejny guru z genialną filozofią, która okazuje się jeszcze jedną wersją tego, co wszyscy wiemy. Idei brandingu kulturowego nie da się sprowadzić do błyskotliwego bon motu. Żeby ją zrozumieć, trzeba poświęcić trochę czasu, trzeba przeczytać książkę, nie da się iść na skróty.

Douglas HoltDouglas Holt

To prawda.

Zachęcamy do lektury
tego interesującego wywiadu!

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do niego oraz

4915 innych artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja