Personalia

Zmiany na czele Intermarché. Do sieci dołącza Tomasz Waligórski

14 czerwca 2021 r. do Grupy Muszkieterów i sieci Intermarché dołączy Tomasz Waligórski. Z początkiem lipca stanie na czele sieci Intermarché w Polsce. Będzie ściśle współpracował z zarządem przy tworzeniu długoterminowej strategii handlowej i rozwoju Intermarché, a także przy skutecznym wdrażaniu zaplanowanych działań.

Tomasz Waligórski ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży retail. Zdobywał je, zajmując różne stanowiska w Jeronimo Martins w Polsce i Portugalii. Później pracował jako CEO w PoloMarket, a następnie jako general director retail w Eurocash i jako chief commercial officer w spółce Spar w Poznaniu.

Po okresie restrukturyzacji oraz ustabilizowania biznesu Intermarché wchodzi w trzeci etap planu transformacji. Przede wszystkim sieć wraca na ścieżkę rozwoju, czyli intensywnego poszukiwania nowych lokalizacji i dołączania do Grupy przyszłych właścicieli sklepów Intermarché. Po drugie, kontynuujemy digitalizację sieci i rozwijamy ofertę e-commerce poprzez usługę Intermarché Drive. Ponadto dążymy do organicznego wzrostu obrotów like-for-like, m.in. poprzez rozszerzanie oferty produktów świeżych, rozwój marek własnych, repozycjonowanie cenowe, ambitny plan remodelingu sklepów w ramach konceptu Intermarché Power, a także dalsze wzmacnianie platformy marki.

Bardzo dziękujemy Markowi Wojnowskiemu za udane ostatnie 2 lata współpracy, podczas których osiągnęliśmy wiele biznesowych sukcesów oraz życzymy mu powodzenia w kolejnych projektach. Cieszymy się, że dołącza do nas Tomasz, którego doświadczenie zawodowe w pełni odpowiada na nasze ambicje i wyzwania. Witamy serdecznie Tomasza i życzymy mu sukcesów w nowej roli – mówi Marc Dherment, dyrektor generalny Grupy Muszkieterów w Polsce.

  • 1
Tomasz Waligórski

Tomasz Waligórski


 

Reklama