Personalia

Maciej Nowicki creative directorem w Saatchi & Saatchi

W maju 2021 r. stanowisko creative directora Saatchi & Saatchi objął Maciej Nowicki. Wspólnie z Michałem Desowskim zarządza działem kreacji agencji.

Z branżą komunikacyjną Maciej Nowicki związany jest od ponad dwudziestu lat. Pracował dla największych agencji i grup (McCann, JWT, Grey czy Dentsu). Wygrał wraz z zespołami wiele przetargów oraz zdobył liczne nagrody kreatywne w kraju i za granicą w konkursach takich jak LIA, Clio, The One Show, Cannes Lions czy Eurobest.

Ma doświadczenie także w pracy po stronie klientów, np. P&G. Dzięki takiej ścieżce kariery zyskał miks doświadczeń strategicznego myślenia. Przekłada się on na lepsze zrozumienie potrzeb klientów i wyzwań rynkowych, przed którymi stoją.

Ostatnich kilka lat spędził w Azji. Pracował w Singapurze, Jakarcie i Kuala Lumpur dla dużych agencji sieciowych z grupy Dentsu, a także dla mniejszych lokalnych firm i bezpośrednio dla klientów, jak np. L’Oreal.

Przed wyjazdem do Azji był chief creative officerem grupy Dentsu. Przez kilka lat wraz z zespołem rozwijał na polskim rynku markę Isobar, co zaowocowało zdobyciem tytułu najbardziej innowacyjnej agencji roku w Polsce w konkursie Innovation Awards i 4. miejscem w ogólnym rankingu KTR oraz ponad 30 światowymi nagrodami.

  • 1
Maciej Nowicki

Maciej NowickiReklama