Personalia

Robert Rękas prezesem Lewiatan Holding

Stanowisko prezesa PSH Lewiatan objął Robert Rękas. Do tej pory pełnił funkcję członka zarządu Lewiatan Holding, a także kierował zespołem strategicznym odpowiedzialnym za opracowanie i wdrażanie nowej strategii PSH Lewiatan na lata 2020–2025. Z siecią związany jest od 2013 r.

Na stanowisku prezesa Robert Rękas zastąpił Wojciecha Kruszewskiego, który z końcem kwietnia, po 15 latach zarządzania siecią, przeszedł na emeryturę.

Zadanie, przed jakim stoję, jest zaszczytne, ale i pełne wyzwań. Tym bardziej, że obejmuję ster największej sieci franczyzowej sklepów detalicznych i trzeciej sieci detalicznej w Polsce w trudnym i bezprecedensowym momencie. Wierzę jednak, że każdy kryzys to również szansa, a działania, które podejmujemy w ostatnich tygodniach oraz kolejne rozwiązania, nad którymi pracujemy, pozwolą nam dobrze wykorzystać możliwości, jakie stawia przed nami rynek. 

Naszym priorytetem jest budowa najlepszych rozwiązań i korzyści dla franczyzobiorców, aby zarządzane przez nich biznesy były konkurencyjne na rynku, a sklepy wybierane przez konsumentów jako miejsce codziennych zakupów. Wierzę, że siła ogólnopolskiej sieci w połączeniu z siłą naszych franczyzobiorców umożliwią nam realizację zamierzonych celów. W tym jeszcze większe dopasowanie do potrzeb lokalnych klientów – powiedział Robert Rękas, prezes PSH Lewiatan.

Nowy prezes jest menedżerem z wieloletnim stażem. Z siecią Lewiatan związany jest od 2013 r. Od lutego 2019 r. pełnił funkcję członka zarządu Lewiatan Holding odpowiedzialnego m.in. za wdrażanie strategii Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan w obszarze detalicznym oraz rozwój projektu category managementu w placówkach handlowych.

Wcześniej pracował w Eurocash jako regionalny dyrektor operacyjny oraz w Coca-Cola Hellenic Bottling Company. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów podyplomowych m.in. na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Politechnice Rzeszowskiej.

  • 1
Robert Rękas

Robert RękasReklama