Personalia

Marcin Jaworski rzecznikiem prasowym Polskiej Izby Ubezpieczeń

Z początkiem października Marcin Jaworski został rzecznikiem prasowym Polskiej Izby Ubezpieczeń. Będzie pełnił też funkcję menedżera ds. komunikacji i analiz.

Marcin Jaworski ma ponad 20-letnie, różnorodne doświadczenie w szeroko pojętej komunikacji. Zdobył wyjątkowy miks doświadczeń, pracując w głównych mediach ogólnopolskich i branżowych, dużej korporacji, administracji państwowej i agencji public relations.

Przez ostatni rok był dyrektorem ds. PR w agencji Brandscope Communication Consultants. Wcześniej przez pięć i pół roku (od 2016 do 2021 r.) był rzecznikiem prasowym oraz ekspertem ds. komunikacji i edukacji w biurze Rzecznika Finansowego. Do 2016 r. zajmował stanowisko rzecznika prasowego Grupy Warta. Na początku przez rok (od 2010 r.) pracował tam jako analityk w departamencie e-marketingu.

Przez wiele lat był dziennikarzem specjalizującym się w tematyce usług finansowych, ze szczególnym uwzględnieniem ubezpieczeń. W latach 2005–2010 pracował jako dziennikarz w „Gazecie Prawnej”. Wcześniej redaktor naczelny „Dziennika Ubezpieczeniowego” i „Miesięcznika Ubezpieczeniowego”. Dziennikarz i zastępca redaktora naczelnego w „Gazecie Ubezpieczeniowej” i dziennikarz w „Gazecie Finansowej”.

Dwukrotnie – w latach 2006 i 2009 – uznawany za Dziennikarza Ubezpieczeniowego Roku przez kapitułę konkursu organizowanego przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarstwa uczył się w ramach działalności w Stowarzyszeniu Młodych Dziennikarzy „Polis”.

  • 1
Marcin Jaworski

Marcin Jaworski rzecznikiem prasowym Polskiej Izby UbezpieczeńReklama