Personalia

Agata Staniszewska, Krzysztof Mazur i Anna Fidos podzielą się obowiązkami Niny Graboś w Agorze

Od listopada obszary PR, IR i ESG Agory będą funkcjonowały samodzielnie. Stanowisko dyrektorki ds. PR Agory obejmie Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa firmy. Menedżerem ds. IR będzie Krzysztof Mazur, a menedżerką ds. ESG – Anna Fidos.

Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa i dotychczasowa zastępczyni dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej spółki, zostanie od listopada szefową PR Agory. Będzie zarządzać działaniami public relations spółki, w tym komunikacją strategicznych projektów w Grupie Agora.

Jednocześnie będzie prowadzić projekty z zakresu PR-u korporacyjnego, w tym wewnętrznego, relacji z mediami i kreowania wizerunku publicznego Agory. W codziennych działaniach zajmie się też m.in. wsparciem oraz doradztwem PR dla podmiotów w grupie kapitałowej Agory. Dział PR Agory nadal będzie podlegać bezpośrednio prezesowi zarządu spółki, Bartoszowi Hojce.

Agata Staniszewska jest związana ze spółką od ponad piętnastu lat

Od 2015 r. pełni funkcję rzeczniczki prasowej Agory. W 2021 r. została zastępczynią dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej. Wcześniej zajmowała się prowadzeniem działań PR i CSR w Instytucie Monitorowania Mediów oraz agencji Pegasus PR.

W zespole PR pozostają Aleksandra Kubrak i Paulina Rydzek

To specjalistki ds. komunikacji, zajmujące się realizacją działań public relations dla mediów i marek z Grupy Agora. Aleksandra Kubrak wspiera w tym obszarze przede wszystkim pion Gazeta.pl, spółki Helios i Next Film. Także działalność gastronomiczną rozwijaną pod marką Pasibus. Odpowiada też za obecność marki Agora w mediach społecznościowych. W zespole spółki jest od 2014 r. Pracę zaczynała w dziale marketingu Gazeta.pl.

Paulina Rydzek, odpowiedzialna za PR działalności prasowej i wydawniczej Agory, jest związana ze spółką od 2018 r. Wcześniej była specjalistką ds. PR i komunikacji B2B w Stopklatce TV (Stopklatka SA). Pracowała też m.in. w Polskim Instytucie Badań i Innowacji oraz Agencji PR Futurama Communication Intelligence.

 Krzysztof Mazur zostaje samodzielnym menedżer ds. IR

Poprowadzi działania Agory w zakresie relacji z inwestorami oraz rynkiem kapitałowym. Jego bezpośrednią przełożoną będzie Anna Kryńska-Godlewska, członkini zarządu Agory odpowiedzialna m.in. za obszar finansów.

Krzysztof Mazur dołączył do Agory w lipcu 2022 r. jako specjalista ds. relacji inwestorskich i komunikacji. Odpowiadał za wsparcie zespołu w prowadzeniu działań IR. Wcześniej przez 6 lat był związany z agencją InnerValue. Zrealizował w niej kilkadziesiąt projektów z zakresu bieżącej obsługi relacji inwestorskich, PR finansowego oraz wsparcia komunikacyjnego procesów IPO i emisji obligacji korporacyjnych.

Anna Fidos awansuje na stanowisko menedżerki ds. ESG

Będzie odpowiedzialna za:

  • raportowanie przez spółkę danych niefinansowych;
  • wdrożenie strategii ESG Agory;
  • komunikację projektów społecznych i środowiskowych mediów i marek z Grupy Agora.

Jej przełożonym będzie Tomasz Grabowski, który przejął w ramach zarządu Agory odpowiedzialność za kwestie ESG.

Anna Fidos pracuje w Agorze od 2019 r. Początkowo odpowiadała za działania komunikacyjne i PR m.in. projektów wydawniczych spółki. W lutym 2021 r. zaczęła wspierać działania Grupy Agora z obszaru CSR i ESG. Wcześniej zajmowała się m.in. działaniami PR projektów wydawniczych w agencji Business & Culture.

Z końcem października 2022 r. pracę w Agorze zakończy Nina Graboś

To dotychczasowa dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej spółki. Była odpowiedzialna za obszar relacji inwestorskich, PR oraz biura prasowego spółki, a także działania z zakresu CSR i ESG. Kierowała też biurem zarządu Agory, wspierając zarząd w realizacji projektów strategicznych.

Ze spółką związana była od 2005 r. W lutym 2009 r. została szefową działu relacji inwestorskich. Od 2014 r. przejęła również nadzór nad działaniami PR i biura prasowego, a w 2021 r. pod jej opiekę trafiło biuro zarządu. Poprzednio była sekretarzem spółki w dziale prawnym. Blisko współpracowała z zarządem Agory w kwestiach dotyczących funkcjonowania Agory jako spółki publicznej. Była także zastępcą dyrektora pionu projekty specjalne, gdzie odpowiadała za sprzedaż i dystrybucję wydawnictw Agory. Przed Agorą związana była ze spółkami z rynku finansowego.

  • 3
Agata Staniszewska. Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Agata Staniszewska. Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Anna Fidos. Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Anna Fidos. Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Krzysztof Mazur. Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Krzysztof Mazur. Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.plReklama