Franciszek Georgiew zmów CEO agencji Tigers - Marketing przy Kawie

Personalia

Franciszek Georgiew wraca na stanowisko CEO agencji Tigers

W przededniu wejścia Tigers w 10. rok działalności, po dokładnie dwóch latach z roli prezeski ustąpiła Karolina Kawska. Na fotel CEO agencji powrócił założyciel marki, Franciszek Georgiew.

Wracający do roli CEO Franciszek Georgiew będzie współpracował bezpośrednio z czterema managerami:

  • Aleksandrą Kałużą,
  • Martyną Celuch,
  • Michałem Iwanem,
  • Karolem Jaworskim.

– Minione dwa lata były bardzo intensywne i rozwojowe. Zanotowaliśmy najwyższą w historii satysfakcję klientów. Zdobyliśmy Effie, najważniejszą nagrodę branżową. Pozyskaliśmy przeszło 40 nowych projektów do współpracy, które wciąż realizujemy. W mojej pamięci szczególnie zapisały się:

  • pociąg zamieniony na dżunglę, którym pojechaliśmy z klientami na naszą konferencję Tigers United do Krakowa;
  • Runmageddon, w którym wystartowaliśmy u boku klienta;
  • wspólny wylot na warsztaty strategiczne z klientami do Chorwacji.

To była wymagająca, ale satysfakcjonująca podróż. Teraz czas na nowy kierunek – mówi Karolina Kawska, była prezeska, a dziś CXO (chief experience officer) Tigers.

Struktura właścicielska agencji pozostaje bez zmian. Ustępująca z roli CEO pozostaje udziałowcem w Tigers i XXII Ventures. Karolina Kawska w nowej roli będzie odpowiedzialna przede wszystkim za utrzymywanie bliskich relacji z klientami agencji.

To zmiana wpisująca się w dalsze upraszczanie struktury organizacyjnej Tigers. Otwiera także nowy rozdział w historii agencji.

– Jako lider holdingu XXII Ventures i formalnie – prezes Tigers – chciałbym, żeby naszą przyszłość rozstrzygali świetni managerowie, cały czas ulepszający frameworki do budowania firm usługowych. Wierzę, że budujemy w ten sposób model przyszłości. Taki, który pozwoli nam najlepiej wykorzystać wsparcie AI i automatyzacji, ponownie wyprzedzając rynek – podsumowuje Franciszek Georgiew, CEO Tigers.

W 2021 r. agencja przeszła rebranding

Był on podyktowany poszerzającym się portfolio usług i planami strategicznymi firmy. Zakładały one ekspansję na rynki azjatyckie poprzez stworzenie holdingu XXII Ventures, w skład którego weszło Tigers. W lipcu tego samego roku agencja przeprowadziła się z ulicy Okrężnej na Sadybie na 29. piętro 195-metrowego wieżowca.

W maju 2022 r. Georgiew poinformował o rezygnacji z roli CEO, przekazując stery agencji w ręce Karoliny Kawskiej. Nowa CEO wcześniej w roli head of customer Success z powodzeniem rozwijała zespół i stała się naturalną liderką Tigers. W tym samym roku agencja otworzyła swój pierwszy oddział terenowy w Krakowie.

– Był to istotny krok w rozwoju agencji, wpisujący się w strategię dalszego skalowania naszych działań. Otworzyliśmy się na nowy rynek talentów i klientów. Dziś mamy na miejscu silny zespół specjalistów, współpracujący z klientami z całej Polski – mówi Karolina Kawska.

W 2023 r. Tigers zanotowała rekordowe przychody. Weszła w kolejny rok działalności ze strategią holdingową, zakładającą jeszcze bliższą współpracę spółek w portfelu XXII Ventures i dalszy intensywny rozwój. Jak podaje agencja – w 2024 r. osiąga milionowe przychody z 60-osobowym zespołem specjalistów.

  • 2
Franciszek Georgiew wraca na stanowisko CEO agencji Tigers

Karolina Kawska, była prezeska, a dziś CXO (chief experience officer) Tigers

Franciszek Georgiew wraca na stanowisko CEO agencji Tigers

Franciszek Georgiew, CEO TigersReklama