Personalia

Aleksandra Przegalińska dołącza do rady nadzorczej spółki Escola

Prof. Aleksandra Przegalińska dołączyła do rady nadzorczej, której przewodzi ekonomista, prof. Witold Orłowski. Wiceprzewodniczącym jest prof. Dariusz Jemielniak. W radzie spółki technologicznej Escola zasiadają również przedsiębiorcy i inwestorzy: Marcin Kuśmierz oraz Sebastian Kwaśny.

Prof. Akademii Leona Koźmińskiego dr hab. Aleksandra Przegalińska, badaczka rozwoju nowych technologii, zwłaszcza sztucznej inteligencji, dołączyła do rady nadzorczej spółki Escola. Na początku marca do zarządu dołączył dr Maciej Madziński. Dotychczas był dyrektorem zarządzającym ds. cyfrowej transformacji i funkcji wsparcia w spółce Kross. Objął funkcję wiceprezesa.

Obserwuję spółkę Escola od dawna. Znam ludzi, którzy ją tworzą i bardzo cenię ich dotychczasowe sukcesy. Cieszę się z propozycji dołączenia do rady nadzorczej. Dzięki temu będę teraz mogła być blisko jej rozwoju. Inspirujące, że firma konsekwentnie tworzy własne produkty cyfrowe, również na bazie sztucznej inteligencji AI w obszarze e-learningu. Nowoczesna edukacja jest mi bardzo bliska, a plany Escoli rozwijania zaawansowanych technologii w tym segmencie są w centrum moich zainteresowań – mówi nowa członkini rady nadzorczej.

Przegalińska jest filozofką, badaczką rozwoju nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji, NLP, robotów społecznych i technologii ubieralnych. Stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofia uzyskała w 2014 r. w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku. Uczestniczyła tam w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Jest prorektorką Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadziła badania na Massachusetts Institute of Technology (MIT). Aktualnie współpracuje z Uniwersytetem Harvarda.

1 marca opublikowany został ranking „Financial Timesa” prezentujący listę 1000 najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie. Escola znalazła się na 170. miejscu w ogólnym rankingu FT1000 oraz na 28. miejscu w branży IT/software.

Escola planuje debiut na NewConnect. Decyzja o jego terminie zapadnie w 2023 r., po rekomendacji rady nadzorczej.

  • 1
Aleksandra Przegalińska w radzie nadzorczej spółki Escola

Aleksandra Przegalińska w radzie nadzorczej spółki EscolaReklama