Grupa Żywiec daje butelkom drugie życie i wspiera służbę zdrowia oraz lokalną gastronomię
  • 0
  • 1
24.11.2020

Grupa Żywiec daje butelkom drugie życie i wspiera służbę zdrowia oraz lokalną gastronomię

Grupa Żywiec po raz kolejny promuje butelki zwrotne jako opakowania najbardziej przyjazne dla środowiska. W ramach realizowanej od lat kampanii „Daj butelce drugie życie” w miastach, w których firma warzy swoje piwa, postawi specjalne strefy. Mieszkańcy będą w nich mogli oddawać butelki zwrotne bez paragonu. Dodatkowo za każdą oddaną butelkę Grupa Żywiec przeznaczy 1 zł na posiłki dla służby zdrowia z lokalnych restauracji.

Lokalna odsłona akcji zachęcającej, by dawać butelkom drugie życie, rozpoczęła się 20 listopada w Namysłowie. Mobilne punkty zwrotu butelek staną do końca roku także w Elblągu, Warce, Leżajsku i Żywcu. Celem tego działania jest zachęcenie mieszkańców miast, w których znajdują się browary Grupy Żywiec, do oddawania butelek zwrotnych i pokazanie im, jak tego typu działania przekładają się na troskę o środowisko. Organizatorzy zadbali, aby strefy były w pełni zabezpieczone zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

Mobilne strefy „Daj butelce drugie życie” pojawią się w pięciu miastach Polski w następujących terminach:

  • Namysłów: 20–22 listopada
  • Warka: 27–29 listopada
  • Elbląg: 4–6 grudnia
  • Leżajsk: 11–13 grudnia
  • Żywiec: 18–20 grudnia

W tym roku marka dodatkowo wesprze lokalne instytucje służby zdrowia oraz lokale gastronomiczne. Grupa Żywiec przeznaczy 1 zł za każdą oddaną butelkę na zakup posiłków dla personelu medycznego, pomagając tym samym restauratorom. Posiłki zostaną kupione przez platformę Gastroakcja.pl. Konsumenci mogą nabywać w niej vouchery dostępne w restauracjach, które będą do wykorzystania w momencie, kiedy lokale się otworzą. Platforma, której patronem jest Grupa Żywiec, powstała podczas pierwszej fali pandemii. Celem było właśnie wsparcie restauracji i barów, które w związku z ograniczeniami znalazły się w trudnej sytuacji.

Akcja stanowi rozszerzenie „Świątecznej zwrotki Ż”, która w ubiegłym roku w formie mobilnej strefy zachęcała mieszkańców Żywca do oddawania butelek zwrotnych. W 10 dni zebrano 6800 takich butelek. Każda zebrana butelka stanowiła 1 zł, które browar obiecał przeznaczyć na zakup oraz posadzenie drzew w Żywcu.

Działanie jest częścią ogólnopolskiej akcji „Daj butelce drugie życie”. Umożliwia ona konsumentom oddawanie butelek zwrotnych bez paragonu na terenie całej Polski. Zdaniem większości badanych to właśnie paragon stanowi najczęstszą barierę powstrzymującą przed sięganiem po butelki zwrotne. W ten sposób Grupa Żywiec zachęca konsumentów do zwracania butelek zwrotnych oraz większej troski o środowisko naturalne. W ramach akcji konsumenci mogą zwracać butelki zwrotne marek: Żywiec, Warka, Warka Radler, Namysłów Pils, Tatra, Specjal, Królewskie, Leżajsk, Brackie Żatecky Pils oraz EB.

  • 1
Grupa Żywiec zachęca, by dać butelkom drugie życie

Grupa Żywiec zachęca, by dać butelkom drugie życie

Arian

2 miesiące temu

Butelki powinny być zwrotne CAŁY ROK, rok w rok, bez paragonu.
Akcja Żywca bardziej ośmiesza ten browar niż przekonuje do zwyczaju zwracania butelek. Kto choć raz próbował zwracać, ten zrozumie.

24 listopada 2020

Czytaj także

23 listopada 2020