Amazon testuje recenzje produktów generowane przez AI
  • 0
  • 1
18.08.2023

Amazon testuje recenzje produktów generowane przez AI

Amazon rozpoczął testowanie funkcji, która za pomocą generatywnej AI podsumowuje recenzje kupionych produktów napisane przez nabywców. Takie podsumowania byłyby oznaczone jako stworzone przez algorytm.

Efektem nowej funkcji opartej na sztucznej inteligencji mają być krótkie teksty umieszczane bezpośrednio na stronie dotyczącej szczegółów produktu. Podsumowanie będzie obejmowało tylko recenzje produktów ze zweryfikowanych zakupów.

Na razie nowa funkcja jest testowana na wybranych amerykańskich klientach różnych kategorii produktowych. W nadchodzących miesiącach stopniowo obejmie kolejnych klientów i produkty.

W ub.r. 125 mln klientów zamieściło prawie 1,5 mld recenzji i ocen w sklepie Amazona. To 45 recenzji na sekundę. Koncern od kilku lat wprowadza rozwiązania, które ułatwiają zostawianie recenzji. W 2019 r. testował uproszczony system do zostawiania recenzji jednym dotknięciem ekranu.

W 2020 r. musiał usunąć około 20 tys. recenzji produktów, napisanych przez siedmiu z dziesięciu internautów najczęściej oceniających w Wielkiej Brytanii. Był to efekt śledztwa przeprowadzonego przez „Financial Timesa”.

  • 1
Amazon testuje recenzje produktów generowane przez AI

Amazon testuje recenzje produktów generowane przez AI (zdjęcie: aboutamazon.com)

 

18 sierpnia 2023

17 sierpnia 2023