7 mln wyświetleń w ciągu czterech dni – piłkarze ratują świat w reklamie Samsunga (wideo)
  • 2
  • 1
22.12.2013

7 mln wyświetleń w ciągu czterech dni – piłkarze ratują świat w reklamie Samsunga (wideo)

Film zatytułowany „Początek” to kolejna odsłona kampanii „Galaxy 11”, ukazującej zmagania najlepszych piłkarzy świata z obcymi. Tym razem poznajemy finałową jedenastkę, z Leo Messim na czele.

Spot utrzymany jest w konwencji filmów katastroficznych o inwazji obcych, takich jak „Dzień Niepodległości” czy „Armageddon”.

Kapitanem zostaje Leo Messi, który w październiku wystąpił w spocie innej kampanii marki, „Design Your Life”, utrzymanej w konwencji musicalowej. Czytaj więcej: Messi jako tajemniczy nieznajomy w spocie Samsunga.

Oprócz niego w zespole ukazanym na stronie akcji galaxy11.com znaleźli się piłkarze ze wszystkich kontynentów, m.in. Cristiano Ronaldo (Portugalia), Aleksandr Kierżakow (Rosja), Landon Donovan (Stany Zjednoczone), Victor Moses (Nigeria), Radamel Falcao (Kolumbia), Stephan El Shaarawy (Włochy), Mario Goetze (Niemcy), Wayne Rooney (Anglia), Lee Chung-Yong (Korea Południowa) czy Wui Lei (Chiny).

W ramach kampanii „Galaxy 11”, od 21 października kibice na całym świecie mogli dyskutować w mediach społecznościowych na temat znaczenia Tajemniczych Kręgów i hashtagu o treści #WinnerTakesEarth. Ten ostatni pojawił się m.in. na górze zwanej Głową Cukru w Rio de Janeiro, na billboardach na Times Square w Nowym Jorku i boiskach piłkarskich przy Hackney Marshes w Londynie.

Czytaj więcej: Samsung i Franz Beckenbauer będą ratować świat w kampanii Galaxy 11.

Sceny ukazujące selekcję poszczególnych piłkarzy były sukcesywnie zawieszane w Internecie.

Kampanię współtworzą agencje: Cheil Worldwide (koncepcja kreatywna, tworzenie treści, realizacja online i offline, design) oraz R/GA San Francisco (koncepcja kreatywna, design, realizacja).

***
O innym wirusie Samsunga, który od 2009 roku wyświetlono na YouTube 18 milionów razy, czytaj w artykule: Samsung dobry pasterz.

 

21 grudnia 2013

20 grudnia 2013