Personalia

Nowym dyrektorem marketingu detalicznego mBanku został Mateusz Żelechowski

Rafał Jakubowski, dyrektor departamentu marketingu bankowości detalicznej odchodzi z mBanku po dziesięciu latach. Od 1 marca jego miejsce zajmie Mateusz Żelechowski, który w banku jest od 2006 r.

Mateusz Żelechowski pracuje w bankowości od blisko dwudziestu lat. W 2007 r. został rzecznikiem prasowym MultiBanku. Marka ta funkcjonowała w ramach dawnego BRE Banku, a jej klienci zostali przeniesieni do mBanku. Następnie kierował biurem prasowym bankowości detalicznej mBanku. W kolejnych latach jako wicedyrektor marketingu współtworzył i wdrażał strategie komunikacyjne dla segmentów detalicznych. Od marca 2020 r. jest dyrektorem Departamentu Klienta Indywidualnego odpowiadającego za pozyskiwanie i wzmacnianie relacji z klientami banku.

Absolwent Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, uczestnik studiów podyplomowych The Chartered Institute of Marketing. Aktualnie bierze udział w Advanced Management Program w IESE Business School.

Jako dyrektor marketingu detalicznego mBanku będzie odpowiadał za:

  • realizację strategii marketingowej dla klientów dojrzałych, młodych, premium i segmentu SME,
  • działania związane z wizerunkiem marki,
  • kanały social media banku,
  • działania z zakresu ESG, tj. współpracę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Marka mBanku przeszła kapitalną drogę, awansując z kategorii online do uniwersalnej. Dziś jest rozpoznawalnym symbolem banku z czołówki polskich instytucji finansowych. W tej podróży nasz brand nie stracił magnetyzmu, świeżości i z powodzeniem przyciąga klientów w każdym wieku. Dlatego z dużym szacunkiem patrzę na dokonania moich poprzedników i zespoły, które przez lata ugruntowały pozycję marki – mówi Żelechowski. I dodaje:

Dziękuję za tę nominację i traktuję ją jako duże wyróżnienie. Niezmienną ambicją mBanku jest wzrost. Dlatego wspólnie z zespołem chcę wspierać rozwój biznesu, zwracając szczególną uwagę na potrzeby i wyzwania finansowe, z jakimi mierzą się klienci.

Rafał Jakubowski przeszedł do Santander Bank Polska, gdzie objął funkcję CMO.

  • 1
Mateusz Żelechowski

Mateusz Żelechowski – dyrektor marketingu detalicznego mBankuReklama