Personalia

Nowa zastępczyni dyrektora ds. komunikacji i edukacji w Muzeum Narodowym w Warszawie – Małgorzata Łobocka

Do zespołu dyrekcji Muzeum Narodowego w Warszawie dołączyła Małgorzata Łobocka. Pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. komunikacji i edukacji. Odpowiada za obszar marketingu, sponsoringu, komunikacji i edukacji.

Małgorzata Łobocka to prawniczka, audytorka wewnętrzna, specjalistka ds. zarządzania kulturą i kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych. Autorka strategii komunikacyjnych, koncepcji strategicznych i kampanii marketingowych dla biznesu. Wykładowczyni SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia.

Doświadczenie zawodowe w dziedzinie kultury zdobywała w Instytucie Adama Mickiewicza, instytucji zajmującej się promowaniem polskiej kultury za granicą. W latach 2020–2021 związana z Muzeum Narodowym w Warszawie. Członkini Zarządu Fundacji Muzeum Warszawy, członkini Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Prowadzi na Instagramie profil @okulturze, jedno z największych w Polsce kont społecznościowych dotyczących kultury i sztuki.

Obecnie p.o. dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie jest Agnieszka Rosales Rodríguez. Zastępcą dyrektora ds. naukowych jest Joanna Kilian.

  • 1
Małgorzata Łobocka

Małgorzata Łobocka – zastępca dyrektora ds. komunikacji i edukacji MNWReklama