Marcin Klammer dyrektorem zarządzającym PRCH - Marketing przy Kawie

Personalia

Marcin Klammer dyrektorem zarządzającym Polskiej Rady Centrów Handlowych

Z początkiem kwietnia Marcin Klammer objął stanowisko dyrektora zarządzającego Polskiej Rady Centrów Handlowych. Zastąpił Krzysztofa Poznańskiego, który podjął decyzję o zakończeniu swojej aktywności w PRCH i przejściu na emeryturę.

Marcin Klammer przejął odpowiedzialność za współtworzenie i realizację strategii oraz dalszy rozwój organizacji. Współpracując z członkami PRCH, zarządem oraz partnerami biznesowymi, będzie reprezentował interesy branży na arenie krajowej i międzynarodowej. Będzie zarządzał jednocześnie działalnością operacyjną stowarzyszenia.

Przed objęciem stanowiska dyrektora zarządzającego PRCH zarządzał szeregiem firm w sektorze nieruchomościowym, konsultingowym i inżynieryjnym. Pełnił funkcje prezesa zarządu w HB Reavis, BNP Paribas Real Estate i Arcadis/EC Harris. Przez wiele lat współtworzył rynek deweloperski i konsultingowo-inżynieryjny w Polsce i w Europie.

Branża centrów handlowych przechodzi okres dynamicznych zmian, które wymagają jasnej wizji i skutecznego działania. Jako zarząd Polskiej Rady Centrów Handlowych jesteśmy przekonani, że bogate doświadczenia Marcina Klammera w realizacji wielu, bardzo różnorodnych projektów oraz doskonała znajomość branży wzmocnią działania PRCH. Jednocześnie w imieniu własnym oraz zarządu bardzo serdecznie dziękuję Krzysztofowi Poznańskiemu. W ciągu ostatnich ponad trzech lat:

  • przeprowadził on PRCH przez okres pandemii,
  • pomógł zreformować i zbudować nową strategię organizacji,
  • zwiększyć jej skuteczność oraz rozpoznawalność

– powiedział Jan Dębski, prezes zarządu Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Z przyjemnością i dumą dołączam do PRCH. To organizacja, którą znam od początku jej istnienia i którą cenię za rzetelne reprezentowanie branży obiektów handlowych w Polsce. PRCH przez cały okres swojej działalności, a zwłaszcza przez ostatnie lata aktywnie wspiera bardzo ważny sektor polskiej gospodarki. Pandemia nie pozostała bez wpływu na działalność firm członkowskich PRCH. Mimo że handel wyraźnie odzyskał dynamikę po tym okresie, w najbliższych miesiącach i latach sektor obiektów handlowych wciąż czeka szereg wyzwań. Cieszę się, że w barwach PRCH będę mógł stawiać im czoła:

  • reprezentując branżę,
  • dbając, by nasz głos był słyszany i brany pod uwagę

– mówi nowy dyrektor zarządzający Polskiej Rady Centrów Handlowych.

  • 1

Marcin Klammer – dyrektor zarządzający Polskiej Rady Centrów HandlowychReklama