Personalia

Leszek Sukiennik dyrektorem zarządzającym Kia Motors Polska

1 stycznia 2021 r. Leszek Sukiennik objął stanowisko dyrektora zarządzającego Kia Motors Polska. Dotychczasowy dyrektor, Wojciech Szyszko, który sprawował tę funkcję przez blisko 17 lat, zdecydował się przejść na emeryturę.

Leszek Sukiennik na nowym stanowisku odpowiedzialny będzie za całą działalność operacyjną marki w Polsce. W szczególności za zwiększenie popularności nowej gamy ekologicznych modeli z napędem hybrydowym oraz elektrycznym, rozwój sieci dealerskiej oraz obsługę posprzedażową.

Z branżą motoryzacyjną związany jest od ponad dwudziestu czterech lat. W Kia Motors Polska pracuje od 2016 r. Przez niespełna 5 ostatnich lat jako general manager czuwał nad sprzedażą i marketingiem marki Kia. Wcześniej zdobywał doświadczenie m.in. w firmie Fiat Chrysler Automobiles (Fiat Auto Poland). W poszczególnych latach zajmował stanowiska country managera marek Alfa Romeo, Lancia, Fiat Professional (LCV), Fiat i Abarth.

Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu im. Oskara Langego (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny), gdzie studiował na Wydziale Gospodarki Regionalnej i Turystyki.

Wojciech Szyszko po blisko siedemnastu latach sukcesów i sprzedaniu ponad ćwierci miliona samochodów Kia zdecydował o przejściu na emeryturę. Szefem Kia Motors Polska został w maju 2004 r. Po objęciu stanowiska dyrektora w KMP przyczynił się do zbudowania, a następnie rozkwitu koreańskiej marki w Polsce. Kierowana przez niego firma zwiększyła udział w rynku nowych aut w Polsce z niespełna 1 do ponad 6%, a on sam stał się kołem napędowym transformacji Kii w Polsce.

  • 1
Leszek Sukiennik

Leszek Sukiennik


 

Reklama