Personalia

Audioteka Group ma nowego prezesa. Jest nim Michał Brański

Z początkiem lutego 2024 r. stanowisko prezesa spółki Audioteka Group obejmie Michał Brański, chief strategy officer Wirtualnej Polski Holding, właściciela Audioteki. Od marca do zespołu zarządzającego spółki dołączą Edyta Sidwa w roli VP of operations i Jagna Wiszniewska jako VP of content.

(…) Będziemy kontynuować realizację superprodukcji, które są wyróżnikiem Audioteki, jednocześnie zainwestujemy w innowacyjne formaty audio. W obszarze wideo i streamingu chcemy postawić na rozwój smart TV, najszybciej dzisiaj rosnącego kanału digital oraz większą liczbę produkcji własnych i partnerstw z dostawcami treści VOD. Zarówno tymi posiadającymi biblioteki filmowe i serialowe, jak i niezależnymi twórcami wyrosłymi w internecie. Mamy też ambicję, by synergia audio, wideo i online oznaczała dla naszych użytkowników zupełnie nowe doświadczenia w funkcjonalności i wygodzie korzystania z tych usług – mówi Michał Brański, prezes Audioteki Group oraz CSO Wirtualnej Polski Holding SA.

Zmiany w strukturze oznaczają, że z Audioteki odchodzą:

  • Marcin Malicki, dotychczasowy CEO,
  • członkowie zespołu zarządzającego: Arkadiusz Seidler i Mateusz Melon.

Od marca do spółki dołączą:

  • Edyta Sidwa, była prezeska eBilet, która obejmie stanowisko VP of operations,
  • Jagna Wiszniewska, dotychczasowa dyrektorka zarządzająca Telewizji WP, która będzie VP of content.

Jagna Wiszniewska – VP of content

Przez ostatnie 7 lat związana była z Telewizją WP. Ostatnio odpowiadała za strategię programową i biznesową. Wcześniej zdobywała doświadczenie w Edipresse Polska, AtMedia, Telewizji Puls, Agorze i Grupie Polsat. Jest członkinią Związku Pracodawców Ogólnopolskich Mediów Telewizyjnych Moc TV. Ukończyła zarządzanie w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa w Warszawie.

Edyta Sidwa – VP of operations

Z branżą internetową związana jest od siedemnastu lat. W latach 2010–2015 doświadczenie zdobywała w Grupie O2, a wcześniej w Agorze. Od 2015 r. pełniła funkcję dyrektorki obszaru rozrywka w Grupie Wirtualna Polska. Odpowiadała za opracowanie i realizację strategii rozwoju serwisów internetowych. Doświadczenie e-commerce zdobywała w Allegro, gdzie od 2018 r. odpowiadała za zaangażowanie klienta i kampanie sprzedażowe.

Rok później została szefową integracji z eBilet, a następnie została powołana do zarządu spółki. W latach 2021–2023 pełniła funkcję CEO eBilet – platformy sprzedaży biletów na wydarzenia live. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Collegium Civitas.

Audioteka Group jest spółką, która skupia usługi subskrypcyjne należące do WP, działające pod markami:

  • Audioteka,
  • Pilot WP,
  • Open FM.

Spółka działa w Polsce, Niemczech, Litwie i Czechach.

  • 3

Michał Brański – prezes spółki Audioteka Group

Edyta Sidwa

Edyta Sidwa – VP of operations w Audiotece

Jagna Wiszniewska

Jagna Wiszniewska – VP of content, Audioteka Group (fot. Kala Kiełbasińska)Reklama