„Tu się żyje!” – Klaudyna Hady, Barbara Ritz i Mateusz Mika w kampanii Gdańska
 • 5
 • 0
22.02.2018

„Tu się żyje!” – Klaudyna Hady, Barbara Ritz i Mateusz Mika w kampanii Gdańska

Klaudyna Hady, współautorka obrazów tworzących nominowany do Oscara film „Twój Vincent”, Barbara Ritz, zwyciężczyni programu „MasterChef” i siatkarz Mateusz Mika zostali twarzami drugiej odsłony kampanii „Gdańsk. Tu się żyje!”. O tym, dlaczego wybrali to miasto jako miejsce do życia, opowiadają w krótkich spotach.

Gdańsk zainaugurował kampanię w czerwcu 2017 r. Opublikowano wówczas spot, którego bohaterami byli młodzi i ambitni ludzie goniący za lepszym życiem w dużym mieście. Do Gdańska przyjechali na urlop. Postanowili zostać w nim jednak na stałe. Materiał emitowany był w kinach w Warszawie, Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Olsztynie i Toruniu.

W drugim etapie kampanii twórcy chcą przekonać widzów, że takie osoby jak bohaterowie spotu naprawdę istnieją i jest ich wiele.

Od kilku lat, przy okazji organizacji chociażby Blog Forum Gdańsk, zbieraliśmy opinie osób z innych miast na temat Gdańska. Nasi goście wielokrotnie mówili, że kochają Gdańsk za jego niepowtarzalny klimat, że czuje się u nas otwartość, wolność i niepowtarzalną atmosferę. Wielu z nich mówiło nam także, że chętnie by się do nas przeprowadzili. I to właśnie takie osoby, które związały się z Gdańskiem z wyboru, pokazujemy jako naszych ambasadorów – mówi Anna Zbierska, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Miasta Gdańska.

W krótkich filmach drugiej odsłony zobaczymy m.in.:

 • znaną restauratorkę, zwyciężczynię pierwszej edycji programu „MasterChef”, Barbarę Ritz,
 • reprezentanta Polski w siatkówce mężczyzn, Mateusza Mikę,
 • współautorkę obrazów tworzących nominowany do Oscara film „Twój Vincent”, Klaudynę Hady,
 • inżyniera z firmy budowlanej,
 • świeżo upieczoną absolwentkę Uniwersytetu Gdańskiego, która przyjechała do Gdańska z Kaliningradu,
 • motorniczego gdańskich tramwajów,
 • pracownika gdańsko-sopockiej Ergo Areny.

Każdy z bohaterów z innego powodu trafił do Gdańska i inaczej go widzi. Wszystkich jednak to miasto szczerze zachwyciło.

To zasadnicza i główna część kampanii. Na stronie www.gdansk.pl znaleźć można inaugurujący kampanię spot, filmy z udziałem ambasadorów, zdjęcia miasta oraz dane pokazujące, dlaczego Gdańsk jest dobrym miastem do życia.

Kolejnym krokiem będzie zainicjowanie społecznej debaty na temat cech miasta idealnego do życia. Podejmowane będą też działania na rzecz zwiększenia świadomości tzw. wellbeing:

 • zachowywania równowagi między pracą a życiem prywatnym,
 • dbałości o jak najlepszą jakość własnego życia,
 • roli aktywności w życiu człowieka itp.

Hasłem „Tu się żyje” Gdańsk posługiwał się już w 2008 r. Jak tłumaczy Anna Zbierska, odświeżenie tego sloganu ma pokazać, że przez minioną dekadę to stwierdzenie nie straciło na aktualności.

Andersen

4 tygodnie temu

Mateusz Mika to zdaje się sportowiec, na kontrakcie.
Czy będzie mieszkał w Trójmieście, gdy kontrakt wygaśnie? Wątpię.

Chyba byłoby jednak lepiej poszukać ludzi, którzy naprawdę tam mieszkają, od lat.

22 lutego 2018

21 lutego 2018