Lufthansa zaserwuje pasażerom jedzenie dla astronautów
  • 0
  • 0
4.07.2018

Lufthansa zaserwuje pasażerom jedzenie dla astronautów

Podróżujący liniami lotniczymi Lufthansa w klasie business będą mogli zjeść posiłek dla astronautów. Firma oferuje m.in. ragout z kurczaka z grzybami – dokładnie takie, jakie Alexander Gerst spożywa na międzynarodowej stacji kosmicznej.

Potrawa została opracowana przez LSG Group, będącą cateringowym ramieniem Lufthansy. Dostarczono ją na stację kosmiczną dla astronauty, który 6 czerwca rozpoczął swoją misję.

Jest to bonusowe danie, wybierane przez członków załogi. Nie wchodzi w skład standardowego menu astronautów. Zazwyczaj takie potrawy dostarczane są przebywającym w przestrzeni kosmicznej na specjalne okazje.

Załoga LSG pracowała z Europejską Agencją Kosmiczną nad przygotowaniem dodatkowych potraw dla członków misji Horizons. Wszystkie posiłki zostały zamówione przez geofizyka i kosmonautę, Alexandra Gersta. Są wśród nich typowe dania z jego rodzinnych stron, takie jak maultaschen i kluski zwane spätzle, a także wspomniane danie z kurczaka.

Specjalne posiłki są dostępne dla pasażerów na pokładzie samolotów Lufthansy tylko podczas długodystansowych rejsów w lipcu i sierpniu.

Źródło: www.fastcompany.com

 

4 lipca 2018