Gigantyczne piersi dryfowały w Amsterdamie z okazji Dnia Kobiet
  • 0
  • 1
11.03.2019

Gigantyczne piersi dryfowały w Amsterdamie z okazji Dnia Kobiet

8 marca, w Międzynarodowym Dniu Kobiet po amsterdamskich kanałach pływały wielkie piersi. Jak tłumaczy agencja 72andSunny Amsterdam, która stoi za tą akcją, ma to pokazać, że „cycki to po prostu cycki”. Podobnie jak np. nos są tylko częścią ciała.

Na wodzie unosiły się boje imitujące piersi różnych kształtów i kolorów. Duże, małe, pomarszczone, porośnięte włosami czy ozdobione kolczykiem.

Pomysł narodził się po przeprowadzeniu ankiety wśród 160 kobiet. Jej wyniki pokazały, że 78% badanych w którymś momencie swojego życia czuło się zakłopotanych ze względu na swoje piersi. Zdaniem autorów badania to dziwne, że część ciała może wywoływać takie emocje.

Zespół kobiet z 72andSunny Amsterdam stworzył „rozkoszną różnorodność cycków”, które unosiły się po kanałach holenderskiej stolicy. Akcja to apel do kobiet, by wyzwoliły się ze wstydu, poczucia nękania, cenzury czy uprzedmiotowienia.

Kultura kontroli kobiecych ciał zaczyna się wcześnie i pogłębia się z wiekiem. Zbyt duże, zbyt małe, stare, młode – piersi są oceniane, kontrolowane i cenzurowane. W 72andSunny Amsterdam wierzymy, że wszystkie są cudownie równe. To tylko cycki – mówi Laura Visco, deputy executive creative director agencji.

Źródło: www.nltimes.nl

  • 1

Anonim

2 tygodnie temu

A kiedy będzie "To tylko penis", "To tylko pochwa"?

11 marca 2019