Komunikacja korporacyjna a marketing. Fragment książki „Marka korporacyjna i jej komunikacja”Komunikacja korporacyjna a marketing. Fragment książki „Marka korporacyjna i jej komunikacja”Komunikacja korporacyjna a marketing. Fragment książki „Marka korporacyjna i jej komunikacja”Komunikacja korporacyjna a marketing. Fragment książki „Marka korporacyjna i jej komunikacja”
Gdzie jest miejsce marki korporacyjnej w strukturze zarządzania? (fot. Public Dialog)

Komunikacja korporacyjna a marketing. Fragment książki „Marka korporacyjna i jej komunikacja”

Komunikacja korporacyjna a marketing. Fragment książki „Marka korporacyjna i jej komunikacja”

Paweł Bylicki

-

prezes, Public Dialog

Paweł Bylicki

prezes, Public Dialog

Ma kilkunastoletnie doświadczenie w PR. Specjalizuje się w komunikacji korporacyjnej oraz pozycjonowaniu firm na rynku. Autor publikacji eksperckich na temat komunikacji korporacyjnej i zagadnień związanych z budowaniem marek. Wykładowca na UW, w Szkole Strategii Marki, Collegium Civitas czy London School of Public Relations. Juror w międzynarodowym konkursie POTY (Project Of The Year by IPRN), Stevie Awards (2016) oraz Złotych Spinaczy (ZFPR). Od 2010 r. CEO w agencji Public Dialog. Zarządzał ponad stu projektami z zakresu PR, które również współtworzył. Doradzał zarządom polskich oddziałów pięciu firm z listy Fortune 500. Nadzorowane przez niego projekty zdobywały liczne polskie i międzynarodowe nagrody, w tym Złote Spinacze, Magellan Awards, Mercure Excellence Awards, POTY, Stevie Awards, SABRE i IPRA (finalists). Współtwórca pierwszego w Polsce badania „Rola komunikacji korporacyjnej”, przeprowadzonego wśród największych polskich i międzynarodowych firm (250+).

Jarosław Kończak

-

adiunkt, Wydział Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii UW

Jarosław Kończak

adiunkt, Wydział Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii UW

Doktor nauk humanistycznych, członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej. Ma blisko 25 lat doświadczenia pracy w mediach, biznesie i administracji rządowej. Dziennikarz agencyjny, prasowy, radiowy oraz telewizyjny. Po latach pracy w mediach związał się z public relations, reklamą oraz sponsoringiem. Wieloletni pracownik i manager Departamentu Zarządzania Marką, Departamentu PR i Pionu Komunikacji Korporacyjnej w Telekomunikacji Polskiej oraz Orange. Współtwórca długoletniej polityki sponsoringowej obu firm. Przez 12 lat zajmował się sponsoringiem Piłkarskiej Reprezentacji Polski, a przez 8 lat był związany z Polską Reprezentacją Olimpijską. Przygotował również szereg działań sponsoringowych i marketingowych Euro 2012. Autor monografii, artykułów naukowych, raportów, badań i opracowań dotyczących m.in. sponsoringu, komunikacji marki, reklamy i historii mediów. Współtwórca badania „Rola komunikacji korporacyjnej”.

Choć większość współczesnych firm nie łączy marketingu i PR w jedną funkcję, obie dyscypliny są niejednokrotnie zarządzane w ramach komunikacji korporacyjnej. Co więcej, jest ona czasem utożsamiana z marketingiem zarówno w teorii, jak i praktyce.

Przedstawiając zintegrowaną funkcję komunikacji korporacyjnej, Cornelissen rozgraniczał marketing i public relations, które najpierw funkcjonowały jako dwie oddzielne dyscypliny, później były rozłączne, ale komplementarne, a następnie coraz bardziej integrowane387. Choć większość współczesnych firm nie łączy ich w jedną funkcję, obie dyscypliny są niejednokrotnie zarządzane w ramach komunikacji korporacyjnej.

Obecnie możesz przeczytać
1 artykuł dziennie

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do

4915 artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja