Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations

Termin

24–25.06.2020

Miejsce

Warszawa

Organizator

Targi w Krakowie

Kilkanaście godzin warsztatów i prezentacji, dwie konferencje, wystawa unikatowych puszek WOŚP z ostatnich 22 lat czy innowacyjne rozwiązania, tj. druk światła. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbędą się w dniach 24–25 czerwca w EXPO XXI Warszawa, są przykładem na to, jak dynamicznie zmienia się branża targowa. Zachowując swój specjalistyczny charakter łączy biznes z wiedzą.

Wśród wystawców pojawią się najważniejsi producenci i dostawcy opakowań dla sektorów produkcyjnych takich jak: spożywczy, kosmetyczny, chemiczny, farmaceutyczny, alkoholowy, motoryzacyjny, elektroniczny czy odzieżowy. To okazja do nawiązania cennych, bezpośrednich kontaktów.

Warsztaty i prezentacje w strefach workShops

Równie ważne jak stoiska targowe są szkolenia i warsztaty. Na Targach Packaging Innovations organizowane są one przez dwa dni w dwóch strefach workShops. Największym zainteresowaniem cieszą się case studies z konkretnymi rozwiązaniami. Spotkania prowadzą cenieni specjaliści. Chętnie dzielą się wiedzą i po każdym wystąpieniu zachęcają do dyskusji.

Targi poruszają najbardziej aktualne tematy. Podczas nadchodzącej edycji wysłuchamy m.in. Konrada Nowakowskiego z Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań, który odpowie na pytanie: czy papier jest synonimem ekologicznego opakowania? Podczas prezentacji Roberta Sieńko z firmy 3m Projekt poznamy najlepsze przykłady materiałów POS z polskiego i europejskiego rynku. Pierwszego dnia ciekawie zapowiada się Forum Przedsiębiorców Branży Opakowań.

Konferencje: LabelInnovations oraz Packaging Revolutions

Kilkanaście godzin warsztatów z ekspertami to nie wszystko. Podczas Packaging Innovations odbędą się aż dwie konferencje. Pierwszego dnia firma Etigraf Etykiety.pl zaprasza na LabelInnovations – spotkanie z ekspertami, które otwiera nowe perspektywy w świecie etykiet i opakowań.

Drugiego dnia będzie można uczestniczyć w konferencji Packaging [R]evolutions organizowanej przez firmą Aniflex oraz Targi w Krakowie. Wśród omawianych tematów pojawią się te związane z najnowszymi osiągnięciami z zakresu projektowania i produkcji „ekologicznych” etykiet i opakowań. Podczas jednej z prezentacji zostanie przedstawione innowacyjne rozwiązanie niemieckiej firmy Inuru, która na opakowaniach i etykietach drukuje… światło.

10 stref tematycznych

W tym roku organizatorzy proponują nowy podział stref tematycznych. Wszystko po to, aby jeszcze dokładniej skategoryzować ofertę wystawców i ułatwić zwiedzającym dotarcie do poszukiwanych produktów. Podczas nadchodzącej edycji do wyboru jest aż 10 stref: PACKAGING, COMPONENTS, LABELLING, PRINT FINISHING, POS&DISPLAYS, LOGISPACK, SERVICES, MACHINES, ECO i LUXPACK.

Szczegóły na temat każdej z nich można poznać odwiedzając stronę www.packaginginnovations.pl.

Strefa ECO

Firmy działające zgodnie z ideą circular economy zaprezentują swoją ofertę w Strefie ECO. Udział potwierdziła m.in. firma Polpak, posiadająca szeroki asortyment opakowań kosmetycznych i zamknięć do opakowań wykonanych z PCR-u. Jak przekonują pracownicy firmy, granulat pochodzący z recyklingu może stanowić nawet 50% składu tworzywa, dodając do tego regranulat z recyklingu wewnętrznego linii produkcyjnej, są w stanie osiągnąć do 80% składu produktu stanowiące tworzywo pochodzące z odzysku.

Konkurs Strefa Studenta

Od 9 lat w ramach Packaging Innovations odbywa się konkurs Strefa Studenta. To szansa dla młodych projektantów, a dla firm możliwość pozyskania pracowników. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu i wykonaniu prototypu opakowania, etykiety bądź spójnej koncepcji graficznej opakowania dla linii produktowej. Uczestnicy mają do wyboru 3 kategorie: Wrażenie, Funkcjonalność i Forma, Szata Graficzna. Zgłoszenia można przesyłać do 24 lutego.

Niespodzianka

Nie zabraknie niespodzianek. Przez dwa dni będzie okazja obejrzenia wystawy kartonowych puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z ostatnich 22 lat. Część z nich to unikatowe egzemplarze.

Rejestracja online umożliwia bezpłatny wstęp dla klientów biznesowych packaging2020.exposupport.pl.

Marketing przy Kawie jest patronem medialnym wydarzenia.

Miejsce wydarzenia:

EXPO XXI Warszawa
Prądzyńskiego 12/14
01-222 Warszawa

7 Wydarzeń

Termin
27–30.04.2020
Miejsce
Wrocław
Organizator
sprawny.marketing 
Więcej informacji
Termin
15–16.05.2020
Miejsce
Wrocław
Organizator
Thinkle 
Więcej informacji
Termin
24–25.06.2020
Miejsce
Warszawa
Organizator
Targi w Krakowie 
Więcej informacji
Termin
9–10.09.2020
Miejsce
Warszawa
Organizator
Nowy Adres 
Więcej informacji

Organizujesz wydarzenie?

Skontakuj się z Nami - redakcja@marketingprzykawie.pl

XX edycja Kongresu Profesjonalistów Public Relations
Termin
24–25.09.2020
Miejsce
Rzeszów
Organizator
Newsline.pl 
Więcej informacji
Termin
25–26.09.2020
Miejsce
Warszawa
Organizator
ORA&Funksters 
Więcej informacji
Termin
20–23.10.2020
Miejsce
Warszawa
Organizator
sprawny.marketing 
Więcej informacji