Personalia

Żaneta Przybylska rzeczniczką prasową grupy Ciech. Nowa struktura działu PR

Grupa chemiczna Ciech rozwija dział PR. Mirosław Kuk, dotychczasowy rzecznik prasowy, awansował na stanowisko dyrektora PR całej grupy, a Żaneta Przybylska została jej rzeczniczką prasową. Zespół wzmacniają Katarzyna Skubiszewska oraz Aleksandra Krupa.

W nowej strukturze działu PR Mirosław Kuk jako PR group director odpowiada za realizację projektów komunikacyjnych wynikających bezpośrednio ze strategii grupy oraz za koordynację działań sponsoringowych. Żaneta Przybylska oraz Katarzyna Skubiszewska sprawują pieczę nad wszystkimi aspektami związanymi z media relations i social media.

Aleksandra Krupa będzie odpowiedzialna za działania z obszaru sponsoringu i wsparcia spółek grupy w komunikacji z lokalnymi społecznościami. Jest odpowiedzialna również za tłumaczenia contentu. Zespół PR odpowiada za komunikację zewnętrzną zarówno spółki Ciech SA, jak spółek Grupy, w tym także niemieckich.

Mirosław Kuk – PR group director

Przed objęciem tej funkcji od 2016 do czerwca br. był rzecznikiem prasowym grupy. Wcześniej, od czerwca do października 2016 r. był p.o. dyrektora biura prasowego w banku Citi Handlowym. Od 2013 r. pracował w PKP Cargo jako dyrektor biura komunikacji i rzecznik prasowy. Odpowiadał też uprzednio za wizerunek korporacyjny Grupy PKP w mediach. W latach 2010–2012 był zastępcą rzecznika prasowego w Pekao SA. Wcześniej był dziennikarzem m.in.:

  • „Dziennika Gazety Prawnej”, w której zajmował się sektorem bankowości i finansów;
  • „Rzeczpospolitej”;
  • agencji PAP Biznes i ISB.

Jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Żaneta Przybylska – rzeczniczka prasowa i kierowniczka PR

Jest również wiceprezeską Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Od stycznia 2022 r. pracowała w firmie Ciech jako specjalistka PR, a w latach 2017–2021 była starszą specjalistką ds. współpracy z mediami w Muzeum Polin. W przeszłości odpowiadała również za rozwój kanałów mediów społecznościowych partii politycznej Nowoczesna. Ponadto pracowała w biurze public relations z rzecznikiem Poczty Polskiej, była także dziennikarką redakcji telewizyjnych, prasowych i radiowych.

Jako trenerka wizerunku w mediach tradycyjnych i online współpracowała ze Stowarzyszeniem Kongres Kobiet, Fundacją Szkoła Liderów Politycznych, Fundacją im. Lesława A. Pagi. Jest absolwentką europeistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, zarządzania marką w Szkole Głównej Handlowej i nauk politycznych Sciences Po w Strasburgu.

Katarzyna Skubiszewska – specjalistka PR

Przed objęciem tej funkcji była zatrudniona na stanowisku specjalistki, a następnie głównej specjalistki w Pionie Projektów i Komunikacji w Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego. Odpowiadała m.in. za opracowywanie różnorodnych publikacji, a także za utrzymywanie kontaktów z mediami i kluczowymi liderami opinii. Wcześniej przez wiele lat pracowała w dziale marketingu w międzynarodowej firmie produkującej wyroby medyczne.

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, kierunek politologia, specjalność: polityka społeczna. Ma doświadczenie w komunikacji, PR, PA, custom publishing, także w pracy w organizacjach pozarządowych. Współpracuje z lokalnymi stowarzyszeniami działającymi na rzecz mieszkańców.

Aleksandra Krupa – specjalistka ds. sponsoringu i komunikacji społecznej

Jest studentką II roku studiów magisterskich International Business w Szkole Głównej Handlowej. To również absolwentka drugiej edycji programu stażowego Ciech Starter w 2022 r., kontynuuje obecnie pracę w grupie. Na studiach działa społecznie w uczelnianym oddziale Zrzeszenia Studentów Polskich. Odpowiada m.in. za partnerstwa sponsoringowe i strategię marketingową jednego z projektów w ramach Zrzeszenia. Prowadzi również kursy z języka angielskiego.

  • 2
Żaneta Przybylska

Żaneta Przybylska – rzeczniczka prasowa grupy Ciech (fot. Łukasz Kamiński; materiały prasowe)

Katarzyna Skubiszewska

Katarzyna Skubiszewska – specjalistka PR, grupa Ciech


 

Reklama