Ströer uruchamia platformę do współpracy z mikroinfluencerami
  • 0
  • 3
14.07.2017

Ströer uruchamia platformę do współpracy z mikroinfluencerami

Rusza TagLife – platforma ułatwiająca współpracę marek z mikroinfluencerami. Umożliwia ona przeprowadzanie natywnych działań z udziałem wielu wpływowych użytkowników social media jednocześnie. Wprowadza ją na polski rynek Ströer Digital Media.

TagLife ma ułatwiać zlecanie, raportowanie oraz rozliczanie działań marketingowych z udziałem mikroinfluencerów. Są to osoby, które prowadzą hobbystycznie profile, gromadząc wokół siebie niewielką, ale silnie zaangażowaną społeczność.

Platforma umożliwia automatyczne zaproszenie nawet setek takich wpływowych użytkowników Facebooka, Twittera i Instagrama do akcji promocyjnej. Nie ma przy tym konieczności manualnego nadzorowania całości procesu.

Reklamodawca ma stały dostęp do statystyk, statusu rozliczeń i wpisów stworzonych przez influencerów. Po zakończeniu działań otrzymuje jedną zbiorczą fakturę VAT.

Zależy nam przede wszystkim na natywności realizowanych działań. Chcemy, by przekaz reklamowy w postach był możliwie subtelny i dostosowany do odbiorców danego kanału. Tak, by influencer mógł robić to, co robił do tej pory. Aby nie musiał naginać tematyki i specyfiki swojego profilu do wymogów reklamodawcy. Dzięki temu nie straci on na autentyczności, a marka otrzyma realne działania wspierające jej wizerunek, a nie tylko dodatkowy placement reklamowy – mówi Agata Makowska, head of TagLife w Ströer Digtial Media.

System wynagradzania influencerów jest skonstruowany tak, by umożliwiał zwielokrotnienie stawki za udział dodatkowymi bonusami za kreatywność wpisu, wskaźnik zaangażowania oraz zasięg opublikowanego postu.

Moderatorzy platformy będą również współpracować z reklamodawcami. Do każdej kampanii będą proponować takie zadania, które pozostawią twórcom możliwie duże pole do kreatywności.

TagLife to element trwającego od początku 2016 r. procesu modernizacji ofertowej Ströer Digital Media.

  • 3
 

13 lipca 2017