Z klientem wirtualnie – ze sobą przy kawie

27 i 28 marca odbędzie się we Wrocławiu seminarium „Z klientem przez telefon. Ze sobą twarzą w twarz”. Organizatorem jest Stowarzyszenie Managerów Call Center.

Przedstawiamy wywiad z organizatorami, wyjaśniający cel spotkania.

Marian J. Kostecki

Prezes Stowarzyszenia Managerów Call Center. Analityk rynku call centers oraz właściciel działającej od 1991 r. firmy MasterPlan, specjalizującej się w doradztwie i szkoleniach dla call centers. Stworzył w 1995 pierwsze usługowe call center. Autor „Poradnika Telemarketera”.

Łukasz Neuman

Wiceprezes Stowarzyszenia Managerów Call Center. Od ponad 3 lat jest związany z firmą Kruk, zajmującą się zarządzaniem wierzytelnościami. Jest autorem systemu windykacyjnego Delfin od 2 lat dyrektor Pionu Informatyki i Telekomunikacji.
Z klientem wirtualnie – ze sobą przy kawie
redakcja

27 i 28 marca we Wrocławiu odbędzie się dwudniowe spotkanie środowiska osób zajmujących się telefonicznymi relacjami z klientami – „Z klientem przez telefon. Ze sobą twarzą w twarz. Business Connections Seminar & Call Center Managers’ Get-Together”, organizowane przez Stowarzyszenie Managerów Call Center. Co będzie się działo?

Łukasz NeumanŁukasz Neuman

Program przewiduje między innymi prezentacje, pozwalające na uzyskanie z pierwszej ręki najnowszej wiedzy o nowoczesnych technologiach użytecznych w telefonicznych relacjach z klientami. Dwie z sześciu prezentacji przedstawią goście z zagranicy.

Środowisko stoi przez ciągłymi wyborami dotyczącymi kierunku inwestowania w technologię. To, że nasze spotkanie sponsoruje Avaya, Cisco i Wind Telecom pokazuje, że producenci dobrze zdają sobie z tego sprawę. Tego samego dnia, gdy wysłaliśmy zaproszenia, pojawiły się pierwsze zgłoszenia uczestnictwa. Zgłoszenia ze strony osób prowadzących call centers w bankach, wydawnictwach, firmach telekomunikacyjnych, produkcyjnych i dystrybucyjnych, a także szefów usługowych call centers oraz dostawców i integratorów teleinformatycznych świadczą, że środowisko chce ze sobą rozmawiać.

Dr Marian J. KosteckiDr Marian J. Kostecki

Możliwość prowadzenia bezpośrednich rozmów to sprawa numer jeden. Program ułożyliśmy tak, aby nasze spotkanie nie przypominało klasy szkolnej, w której nie ma przerw między lekcjami. Liczę na to, że długie przerwy między prezentacjami pozwolą nawiązać Koleżankom i Kolegom z branży call center bezpośrednie kontakty zarówno we własnym gronie, jak i z przedstawicielami firm, których technologie mogą okazać się użyteczne.

Zaplanowaliśmy Okrągły Stół, czyli „Call Center Managers' Get-Together” – dyskusję na temat podstawowych wyzwań stojących przed środowiskiem osób zarządzających komórkami telefonicznych kontaktów z klientami oraz osób odpowiedzialnych za płynne działanie infrastruktury technologicznej, jak również wizytę w call center Telefonii Dialog SA. Mamy też w programie losowanie wartościowych nagród. Zdradzę, że jedna z nich związana jest z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej. Atrakcji nie zabraknie!

redakcja

A kim jest organizator tej imprezy, czyli Stowarzyszenie Managerów Call Center?

MJK

Stowarzyszenie Managerów Call Center to jedyna w Polsce organizacja zrzeszająca osoby zajmujące się zarządzaniem call centers i contact centers, działami telefonicznej sprzedaży, obsługi klienta i windykacji, komórkami obsługującymi telefoniczne linie informacyjne oraz przyjmującymi zgłoszenia alarmowe i reklamacje. Działamy od ponad roku.

redakcja

Jakie są więc korzyści z przystąpienia do Stowarzyszenia Managerów Call Center?

ŁN

Lista innych korzyści jest długa: nasi członkowie mają dostęp do Katalogu Członków Stowarzyszenia (Call Center Member Directory), forum dyskusyjnego dostępnego tylko dla nich, darmowy dostęp do Biuletynu Wewnętrznego, dostęp do informacji, którą (wobec braku branżowych wydawnictw oraz ograniczonych publikacji książkowych i prasowych) trudno jest zdobyć; dostęp do krajowych i zagranicznych autorytetów w zakresie zarządzania call center oraz możliwość bezpłatnego udziału w seminariach organizowanych przez Stowarzyszenie. Niebawem dojdą kolejne korzyści, takie jak dostęp do systemów certyfikacyjnych czy możliwość porównywania krajowych call centers z zagranicznymi.

MJK

Natychmiast po powstaniu Stowarzyszenia przystąpiliśmy do Konfederacji Europejskich Stowarzyszeń Call Center. Na jednym z posiedzeń Zarządu ECCCO poznałem pana Mike'a Horne’a, który zajmuje się grupą telefonicznych centrów alarmowych brytyjskiej policji. Byłem pod wrażeniem tego, co robi brytyjska policja. On z kolei po wizycie w centrum alarmowym warszawskiej policji stwierdził, że jest wiele rzeczy, których może nauczyć się od nas. Relacje międzynarodowe będą jednym z najpoważniejszych priorytetów w naszych działaniach. Z jednej strony pomagają podglądać to, co inni robią lepiej od nas. Z drugiej – leczą z kompleksów.

redakcja

W spotkaniu we Wrocławiu członkowie Stowarzyszenia biorą udział bezpłatnie?

MJK

Oczywiście!