Jak być dobrym inwestorem venture capital?

Wyczucie i szczęście to w tej dziedzinie podstawa. Ale są też umiejętności, które można w sobie wyrobić i doskonalić.

Z Pauliną Szyrmer (500 Startups) rozmawia Tomasz Gregorczyk

Paulina Szyrmer

Program manager w firmie 500 Startups. Organizuje kursy dla inwestorów venture capital. Przygotowane przez nią projekty edukacyjne odbywały się w kilkunastu krajach. Absolwentka London School of Economics i Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie. Obecnie mieszka w Meksyku. 
Jak być dobrym inwestorem venture capital?
Tomasz GregorczykTomasz Gregorczyk

Porozmawiajmy o start-upach, ale z perspektywy nieco innej niż zwykle. W firmie 500 Startups prowadzi Pani program edukacyjny dla inwestorów venture capital.

Paulina SzyrmerPaulina Szyrmer

Tak. Coraz więcej osób interesuje się venture capital i chciałoby więcej wiedzieć na ten temat. Zaczęliśmy organizować kursy w zeszłym roku razem z Uniwersytetem Stanforda. Przyjeżdża około czterdziestu osób z całego świata, chcących podnosić swoje umiejętności jako venture capitalists.

Chcą zrozumieć, jak oceniać start-upy ubiegające się o finansowanie i jak podejmować dobre decyzje inwestycyjne. Profesorowie ze Stanforda odpowiadają za część teoretyczną, a za drugą, bardziej praktyczną, 500 Startups. Zapraszamy przedstawicieli najlepszych firm venture capital z Doliny Krzemowej, aby dzielili się z uczestnikami swoim doświadczeniem.

Zachęcamy do lektury
tego interesującego wywiadu!

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do niego oraz

4915 innych artykułów, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Rejestracja