Szkolenie Content Marketing + Szkolenie SEO

Termin

7–8.02.2018

Miejsce

Poznań

Organizator

Sprawny.Marketing

Dziś SEO nie istnieje bez Content Marketingu, a Content Marketing bez SEO i Social Media. Zależności między nimi są tak silne, że zdecydowaliśmy się przygotować zupełnie nowe, kompletne szkolenie.

Łączymy siły tych trzech obszarów działania w Internecie. Przygotujemy Cię do pozycjonowania stron w nowych warunkach, jakie narzuca Google i do roli świadomego Content Marketera, który swoją pracą wywiera wpływ na pozycje stron i decyzje zakupowe klientów.

 • Dzień pierwszy – wszystko, co musisz wiedzieć o aktualnych metodach pozycjonowania stron i strategii pozyskiwania linków.
 • Dzień drugi – najskuteczniejsze strategie Content Marketingu w bardzo praktycznym ujęciu – powiązane z SEO i działaniami w Social Mediach.

Każdego dnia otrzymasz kompletną wiedzę i narzędzia, więc jeśli interesuje Cię tylko konkretny temat, zapraszamy na wybrane szkolenie. Zrobiliśmy jednak wszystko, by zapewnić maksimum efektywności Twoich działań, dlatego sugerujemy dwa dni, pełne praktycznej wiedzy z omówieniem konkretnych narzędzi.

Jeśli marzą Ci się stałe, wysokie pozycje w Google, najlepiej w TOP3, to musisz coś wiedzieć. One są osiągalne tylko dla tych, którzy grają zgodnie z zasadami Google. A nie są proste, bo istnieje około 200 czynników, wpływających na pozycje stron w wynikach wyszukiwania.

Okazuje się jednak, że w praktyce wszystkie czynniki możemy sprowadzić do dwóch kategorii:

 • Content, czyli treść strony. Google ocenia trafność jej zawartości w odniesieniu do słów i fraz, kojarzonych z wyszukiwaniami internautów. Kiedyś wystarczyło upakować w treści słowa i frazy kluczowe – dziś te praktyki kojarzone są ze spamem i narażają stronę na filtry wielkiego G, które duży nacisk kładzie na LSI (Latent Semantic Indexing).
 • Linki, czyli miara ważności strony. Tu obowiązuje prosta zasada – im więcej stron linkuje do Twojej witryny, tym „musi” być ona ważniejsza, bo miliony internautów nie mogą się mylić. Tu także zachodzą zmiany. Kiedyś wygrywało się liczbą linków, dziś, Google dzieli je na lepsze i gorsze. I niestety – te drugie depozycjonują stronę.

Egzekucja

Wykonawcami wyroków Google są obecnie dwa bezwzględne algorytmy. Tylko dla niepoznaki zostały nazwane Pingwin i Panda. Nie są to miłe zwierzątka, lecz skomplikowane programy analityczne. Pingwin karze za słabe linki, zaś Panda zaś usuwa z wyników wyszukiwania strony ze słabą treścią – według niej oczywiście.

Jak się bronić? Musisz się nauczyć żyć w zgodzie z maskotkami Google!

Na szkoleniu pokażemy Ci dokładnie, jak nie drażnić Google i zamiast tego zdobywać wyższe pozycje. Poznasz aktualne wytyczne G i nasze „magiczne” sposoby na dopasowanie się do nowych i ciągle zmieniających się realiów pozycjonowania.

Po tym szkoleniu dojdziesz do jednego wniosku – to jest proste, wystarczy pilnować się i działać zgodnie ze wskazówkami. Bardzo pomagają w tym specyficzne narzędzia, które Ci nie szczędzimy – sami z nich korzystamy, oszczędzając czas i notując coraz lepsze wyniki.

 • Zaczniemy od podstaw seo i linkowania. Poznasz to, co działa dziś, nie wczoraj. Pokażemy Ci kompletny zestaw narzędzi, dzięki któremu łatwo zastosujesz tę wiedzę.
 • Dowiesz się jak pisać atrakcyjne treści – dla ludzi i robotów Google.
 • Poznasz wszystkie aktualne wytyczne i schematy, które podniosą jakość twoich treści.
 • Potem nauczymy Cię prostych sposobów znajdowania pomysłów na wartościowe treści – niczego nie musisz wymyślać!
 • Podamy Ci nawet najlepsze miejsca do umieszczania linków, a także listę tych, których lepiej unikać – a niektórzy ciągle w nie wierzą.
 • I potem już same konkrety – co pisać i nagrywać, gdzie się z tym pokazać, co zrobić, by zdobywać niesamowite zasięgi całkiem małym kosztem.
 • Będzie mnóstwo różnorodnych przykładów, więc każdy znajdzie strategię dla siebie!

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniach Optimized Content Marketing + SEO: Pozycjonowanie i Link Building ?

 • Na szkoleniu nie dajemy Ci ryby, tylko przekazujemy know-how, w jaki sposób posługiwać się wędką 😉 Na szkoleniu zostanie przekazana Ci tylko praktyczna wiedza!
 • Chcesz wypozycjonować swoją stronę, znaleźć się wysoko na istotne dla Ciebie frazy? ZRÓB TO SAM!
 • Jeśli chcesz odnosić sukcesy w SEO i oczekujesz policzalnych efektów, musisz nastawić się na praktykę.
 • Po przeprowadzeniu badań z udziałem sześciuset uczestników poprzednich szkoleń SEO, wprowadzamy zupełnie nowy program szkolenia SEO.

Szkolenia poprowadzą:

Cezary Lech
Redaktor SprawnyMarketing.pl, autor wielu artykułów oraz prezentacji z zakresu pozycjonowania, pozycjonowania long tail a także innych aspektów marketingu w wyszukiwarkach. Współwłaściciel firmy konsultingowej MaxROY.com sp. z o.o., zajmującej się obsługą dużych podmiotów e-commerce, a także doradztwem w zakresie strategii obecności w internecie firm notowanych na warszawskiej giełdzie. Dyrektor Marketingu w SprawnyMarketing.pl

Bartosz Berliński
Specjalizuje się w SEM (marketing w wyszukiwarkach), z naciskiem na SEO (pozycjonowanie stron i optymalizacja). Odpowiadał za planowanie i realizację kampanii reklamowych, analizę efektywności i optymalizację działań marketingowych oraz pozycjonowanie serwisów techniką long tail m.in. Grupy Allegro.pl. Współautor badań i publikacji z zakresu SEM/Web Analytics. Współwłaściciel firmy doradczej MaxROY.com sp. z o.o., zajmującej się konsultingiem w zakresie SEM. Interesuje się psychologią zachowań użytkowników wyszukiwarek.

Miejsce wydarzenia:Poznań

17 Wydarzeń

Termin
25.09 - 30.11.2023
Miejsce
Organizator
sprawny.marketing 
Więcej informacji
Termin
25–29.09.2023
Miejsce
Warszawa
Organizator
sprawny.marketing 
Więcej informacji
Termin
29.09.2023
Miejsce
Warszawa
Organizator
Fabryka Magika 
Więcej informacji

Organizujesz wydarzenie?

Skontakuj się z Nami - redakcja@marketingprzykawie.pl

Termin
4–5.10.2023
Miejsce
Budapest
Organizator
Whitepress 
Więcej informacji
Termin
12–13.10.2023
Miejsce
Organizator
Marketing Online 
Więcej informacji
Termin
18–19.10.2023
Miejsce
Wrocław
Organizator
HR Espresso 
Więcej informacji
Termin
19–20.10.2023
Miejsce
Organizator
Marketing Online 
Więcej informacji
Termin
23–27.10.2023
Miejsce
Warszawa
Organizator
sprawny.marketing 
Więcej informacji
Termin
23–27.10.2023
Miejsce
Warszawa
Organizator
sprawny.marketing 
Więcej informacji
Termin
6–9.11.2023
Miejsce
Poznań
Organizator
sprawny.marketing 
Więcej informacji
Termin
17.11.2023
Miejsce
Warszawa
Organizator
Deva Group 
Więcej informacji
Termin
28–30.11.2023
Miejsce
Warszawa
Organizator
sprawny.marketing 
Więcej informacji