Yuval Harari, autor światowego bestsellera „Sapiens. Od zwierząt do bogów”, 11 maja otworzy kongres Impact’22. To najważniejsze wydarzenie technologiczno-gospodarcze w Europie Środkowo-Wschodniej.
Impact’22 to nie tylko przestrzeń dla rozmów o trendach, kierunkach zmian i rozwoju, lecz także najważniejszych dyskusji branżowych mających realny wpływ na ich przyszłość. To jedno z najważniejszych i największych wydarzeń technologiczno-gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Na kongresie spotyka się biznes, nauka, nowoczesne technologie i administracja publiczna.
Kongres gospodarczo-technologiczny Impact wpisuje polską bieżącą dyskusję w światowe trendy i pozwala na lepsze zrozumienie wszystkiego, co się dzieje dookoła. Dlatego wśród zaproszonych gości są nie tylko najważniejsze osoby z naszego kraju, w tym przedstawiciele rządu, dyrektorzy z niemal wszystkich głównych banków w Polsce, najważniejszych firm technologicznych i inwestorzy. Będą oni dyskutować z szefami światowych firm, technologami i naukowymi autorytetami.
Na pięciu scenach Impact’22 ponad 400 gości z Polski i zagranicy będzie rozmawiać i dzielić się swoimi wnioskami w ramach 18 obszarów tematycznych. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 11–12 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Już teraz swoje uczestnictwo zapowiedzieli najwyżsi rangą przedstawiciele administracji publicznej i decydenci z firm takich jak Mastercard, Google, Dell Technologies, BGK, Allegro, AstraZeneca czy BNP Paribas.
Gwiazdą światowego formatu, która otworzy Impact’22 będzie prof. Yuval Noah Harari. Ten pochodzący z Izraela historyk, filozof i pisarz jest jednym z najwybitniejszych światowych wizjonerów, i skrupulatnie śledzonych współczesnych myślicieli. Jego książki „Sapiens: od zwierząt do bogów”, „Homo deus. Krótka historia jutra” oraz „21 lekcji na XXI wiek” stały się międzynarodowymi bestsellerami. Sprzedane w ponad 35 milionach egzemplarzy bestsellery przetłumaczono do tej pory na 65 języków, w tym polski.
Wśród najważniejszych gości imprezy są prof. Yuval Noah Harari, najważniejszy historyk ostatniej dekady na świecie, prof. Erin Meyer z INSEAD, Mateusz Morawiecki, premier RP, Carl Bildt, współprzewodniczący Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych, Alina Polyakova – szefowa wpływowego waszyngtońskiego think tanku CEPA, prof. Bogdan de Barbaro, terapeuta i legenda polskiej psychiatrii, Natalia Hatalska, założycielka Instytutu Badań nad Przyszłością, prof. Jeffrey Pfeffer, jeden z najważniejszych teoretyków zarządzania na świecie, Robert Kubica, polska legenda sportów motorowych, prof. Marcin Piątkowski, ekonomista Banku Światowego.
Oni i setki innych, równie wybitnych gości, będą przez dwa dni dyskutować w salach największej przestrzeni kongresowej w Polsce, czyli Międzynarodowych Targach Poznańskich, o najważniejszych wyzwaniach na ten rok i przyszłe lata. Dyskusje odbędą się w ramach kilku ścieżek tematycznych, takich jak:
- cyfryzacja i sztuczna inteligencja (Digital Future),
- AI w przemyśle (Industry 5.0),
- zielona gospodarka (Green Economy),
- efektywność i bezpieczeństwo energetyczne (Energy),
- innowacyjny transport i mobilność (Mobility),
- czyste technologie w miastach (Urban Next).
W tym roku do tych ścieżek dołączyły także nowe:
- wyzwania spowodowane atakiem Rosji na Ukrainę i europejski „Plan Marshalla” (#StandWithUkraine),
- zdrowie psychiczne i równowaga cyfrowa (Mental Health & Wellbeing),
- sport i biznes (Sports Marketing).
Na kongres można się zarejestrować, korzystając ze strony: impactcee.com/pl/start/ . Liczba biletów jest ograniczona. Do wydarzenia będzie można także dołączyć online. Marketing przy Kawie jest patronem medialnym wydarzenia.
Przy okazji kongresu tradycyjnie odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących, a wśród nich okrągłe stoły branżowe, warsztaty biznesowe oraz koktajle networkingowe. Rejestracja uczestników jest już otwarta, a liczba biletów ograniczona.
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie impactcee.com/impact/2022/.
Marketing przy Kawie jest patronem medialnym wydarzenia.
- 2