Personalia

Zmiany w zespole zarządzającym Abstra

W marcu w firmie Abstra powiększył się zespół zarządzający. Do Aleksandra Wandzla (CEO) dołączają Aleksandra Pietrzyk-Zawadzka (VP sales & production) oraz Maciej Tomczyk (VP operations).

Aleksandra Pietrzyk-Zawadzka w nowym zespole zarządzającym Abstra będzie odpowiadała za sprzedaż i produkcję, a Maciej Tomczyk za finanse, administrację oraz procesy operacyjne w organizacji. Nowe role są naturalną konsekwencją rozwoju spółki. Uwarunkowane są szerszym spojrzeniem na biznes z poziomu zarządzającego i operacyjnego – przekonuje firma.

Trzyosobowy skład zespołu to wynik wprowadzonej na początku 2020 r. strategii opartej na sprzedaży produktów Abstra w ramach tzw. krótkiej karty. Obejmuje ona:

  • produkcje kanałów poświęconych markom,
  • produkcje komercyjne,
  • działania branded content na bazie kanałów własnych Abstra (m.in. Abstrachuje.TV, Beksy, Do roboty, Dla pieniędzy).

Kanały dla marek oraz Storia zgodnie z oczekiwaniami stały się napędem biznesu Abstra. Jednocześnie jest to jasny sygnał z naszej strony, że odchodzimy od influencer marketingu, na którym opieraliśmy nasz biznes w latach 2017–2019 – mówi Aleksander Wandzel, CEO Abstra.

Aleksandra Pietrzyk-Zawadzka pracę w Abstra rozpoczęła w kwietniu 2020 r., obejmując stanowisko dyrektor sprzedaży i realizacji komercyjnej. Poprzednio pracowała w Grupie Wirtualna Polska, pełniąc m.in. funkcję dyrektora ds. branded content wideo. Przedtem przez ponad rok pracowała jako director of commercial & digital w firmie producenckiej Endemol Shine Polska.

Odpowiadała tam m.in. za tworzenie strategii komercjalizacji formatów telewizyjnych na różnych polach eksploatacji oraz za rozwój obszaru cyfrowego. W poprzednich latach związana była z Polsat Media, gdzie pełniła m.in. funkcję kierownika ds. projektów specjalnych oraz z agencją TVN. Jest absolwentką Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych z zarządzania w mediach na Akademii Leona Koźmińskiego.

Maciej Tomczyk do zespołu Abstra dołączył w 2018 r., obejmując stanowisko kierownika działu finansowego. Jest absolwentem finansów i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej. W latach 2011–2013 pracował w firmie konsultingowej PwC w dziale audytu. Przez 4 lata pracował w strukturach Legii Warszawa jako kontroler finansowy.

  • 1
Zmiany w zespole zarządzającym Abstra

Zmiany w zespole zarządzającym Abstra


 

Reklama