Personalia

Zmiany w zarządzie Mobiem Polska. Michał Giera nowym prezesem

Z początkiem stycznia Michał Giera stanął na czele Mobiem Polska (Grupa Interia.pl). Zastąpił Norberta Kowalskiego na stanowisku prezesa zarządu.

Nowy lider agencji marketingu mobilnego w Polsce będzie odpowiadał m.in. za poszerzenie portfolio, wzmocnienie obecnych produktów i zasobów osobowych, a także za rozwój kompetencji oraz umocnienie pozycji firmy na rynku.

Zmiana była od początku wpisana w strategię działania spółki. Zgodnie z planem Norbert Kowalski miał uporządkować strukturę firmy i przygotować ją do dalszego działania w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu biznesowym. Wywiązał się z tego zadania w pełni.

Teraz Michał Giera jako nowy prezes odpowiada za rozwój agencji na płaszczyźnie strategicznej, produktowej oraz kadrowej. Zamierza również  poszerzyć zasób kompetencyjny Mobiem Polska. Dzięki temu firma będzie mogła oferować efektywne rozwiązania reklamowe odpowiadające najnowszym trendom mobile marketingu.

W lutym ubiegłego roku wspólnie z Norbertem Kowalskim opracowaliśmy roczny plan zmian, który został już w pełni zrealizowany. Dzięki jego zaangażowaniu agencja zyskała dobry kierunek rozwoju oraz została przygotowana do funkcjonowania w bardzo konkurencyjnym środowisku. Wierzę, że pod kierownictwem nowego zarządu obrany kurs będzie kontynuowany, a także wzbogacany o nowe pomysły – mówi Artur Potocki, prezes zarządu Grupy Interia.pl.

Michał Giera dołączył do zespołu Mobiem Polska w czerwcu 2019 r. jako head of mobile product. Wcześniej zdobywał doświadczenie zawodowe m.in. w portalu Gazeta.pl oraz w Grupie Wirtualna Polska, gdzie odpowiadał za rozwój produktu multimedialnej sieci reklamowej AdTotal.

Prowadził również własny projekt z zakresu analityki aplikacji mobilnych. Przed dołączeniem do zespołu Mobiem współpracował ze Spicy Mobile w zakresie rozszerzania nowych obszarów biznesowych, w tym promocji aplikacji mobilnych. Nowy prezes to także prelegent licznych konferencji branżowych oraz wykładowca mobile marketingu na uczelniach wyższych.

Ustępujący ze stanowiska Norbert Kowalski do końca marca 2020 r. będzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu, służąc firmie doświadczeniem. Jest związany z mediami od przeszło dwudziestu lat, w tym z Grupą Interia.pl od czternastu lat.

Od stycznia do grudnia 2019 r. pełnił funkcję prezesa spółki Mobiem Polska. Przez 10 lat był dyrektorem zarządzającym w Grupie AdRetail. Wcześniej był zastępcą dyrektora marketingu & PR oraz kierownikiem w dziale planowania mediów, a także pełnomocnikiem zarządu ds. współpracy w Grupie Bauer.

  • 1
Michał Giera

Michał GieraReklama