Personalia

Zmiany w zarządzie firmy Sephora na rynek Polski i Czech

W sierpniu do zarządu Sephory na rynku polskim i czeskim dołączyło trzech nowych dyrektorów. Paweł Netiacha objął stanowisko dyrektora sprzedaży, Łukasz Makolądra funkcję dyrektora finansowego, a Marta Ogórkiewicz dyrektor sprzedaży e-commerce.

Paweł Netiacha jest absolwentem poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Ma bogate doświadczenie zdobywane głównie w firmach retailowych, takich jak Tchibo i Decathlon. W tej drugiej przeszedł całą ścieżkę rozwoju od stanowiska kierownika działu do dyrektora retail. Ostatnie 6 lat pracował w Firmie Yves Rocher na stanowisku Retail Director oraz Country Business Director.

Zmiany w zarządzie firmy Sephora i powstanie stanowiska dyrektora sprzedaży na rynek Polski i Czech podyktowane są potrzebą wzmocnienia struktury zarządzania i synergii procesów na obu rynkach

Wiąże się również z potrzebą zaangażowania zespołów. Na nowo utworzonym stanowisku Paweł Netiacha będzie odpowiadał za:

  • rozwój sprzedaży w Polsce i Czechach;
  • wsparcie wszystkich managerów regionalnych na obu rynkach.

Łukasz Makolądra jest absolwentem programu Master in Management na ESCP Europe oraz magistrem ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ścieżkę kariery rozpoczął w bankowości inwestycyjnej w dziale fuzji i przejęć. Następnie zdobywał doświadczenie w P&G w obszarach optymalizacji łańcucha dostaw, planowania finansowego oraz commercial finance. Ostatnie 3 lata pełnił funkcję dyrektora finansowego i członka zarządu
w Vision Express w Polsce i Bułgarii. Wcześniej kierował finansami GrandVision w Chinach.

Na stanowisku dyrektora finansowego Sephory będzie zarządzał całym zespołem finansowym w Polsce oraz w Czechach. Zastąpił na tym stanowisku Pawła Napiórkowskiego, który postanowił kontynuować karierę zawodową w nowym obszarze.

Marta Ogórkiewicz jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego. Z branżą e-commerce związana od prawie piętnastu lat. Zarządzała marką Allegro w Polsce, ale i w regionach takich jak Estonia, Rosja, Ukraina, Czechy i Węgry. Jednocześnie prowadziła projekty związane z generowaniem sprzedaży i zwiększaniem aktywności użytkowników w aplikacji. Była odpowiedzialna również za publikację digital Newsweeka w Polsce (WWW, aplikacje mobilne, paid content, performance marketing). Rozwijała projekty digitalowe z wielu obszarów m.in. chatboty, gaming, e-commerce.

Jako dyrektor sprzedaży e-commerce w Sephorze będzie miała za zadanie:

  • wspierać rozwój w kierunku strategii omnichannel;
  • kierować pracą zespołów e-commerce w Polsce i Czechach.

Do zespołu firmy dołączyła w sierpniu i poznaje organizację pod okiem Jakuba Gierszyńskiego, którego zastąpi na tym stanowisku. Gierszyński wkrótce dołącza do zarządu innej firmy, gdzie rozwijać się będzie w nowej dla siebie branży.

  • 3
Zmiany w zarządzie firmy Sephora – Paweł Netiacha

Paweł Netiacha – dyrektor sprzedaży w firmie Sephora w Polsce i Czechach. Zmiany w zarządzie firmy Sephora

Zmiany w zarządzie firmy Sephora – Łukasz Makolądra

Łukasz Makolądra – dyrektor finansowy firmy Sephora w Polsce i Czechach

Zmiany w zarządzie firmy Sephora – Marta Ogórkiewicz

Marta Ogórkiewicz – dyrektor sprzedaży e-commerce firmy Sephora w Polsce i Czechach

 Reklama