Personalia

Zmiany w zarządach Muratora i Time

4 lipca nastąpiły zmiany w zarządach wydawnictwa Murator oraz Grupy Radiowej Time. Prezesem zarządu i dyrektorem generalnym obu spółek została Renata Krzewska, dotychczasowy wiceprezes i dyrektor generalny Muratora. Nowym członkiem zarządu wydawnictwa Murator został Marek Białek.

Renata Krzewska zastąpiła na stanowisku prezesa zarządu wydawnictwa Murator i prezesa zarządu Grupy Radiowej Time Agnieszkę Anielską, która rozstaje się ze spółkami. Krzewska skupi się przede wszystkim na współpracy pomiędzy mediami.

Jest związana jest z Muratorem od 1994 roku. Początkowo nadzorowała projekt powstawania wydawnictw informacyjnych w sektorze pism o tematyce budowlanej. W latach 1997–2001 pełniła funkcję zastępcy dyrektora handlowego.

Od 2001 roku była dyrektorem zarządzającym w obszarze produktów z dziedziny budownictwa i architektury. Od 2010 pełni funkcję dyrektora generalnego spółki Murator. Ponadto wchodzi w skład zarządu spółki Murator EXPO, rady nadzorczej spółek WM Murator Projekt oraz Lemon Records.

Absolwentka Politechniki Warszawskiej, uzyskała tytuł MBA w programie prowadzonym przez PW wspólnie z paryską HEC School of Management, London Business School, Norwegian School of Economics and Business Administration.

Do zarządu Muratora powołany został Marek Białek. Przejmuje on obowiązki Konrada Łaskiego, będąc jednocześnie nadal dyrektorem biura reklamy wydawnictwa.

Marek Białek rozpoczął pracę w Muratorze w 2006 roku, obejmując stanowisko dyrektora biura reklamy wydawnictwa. Od 2010 roku łączy te obowiązki z funkcją prezesa zarządu w spółce Media Express. W latach 2002–2006 był dyrektorem działu rozwoju sprzedaży w Domu Prasy Regionalnej Mediatak.

Jest absolwentem Wydziału Politologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Konrad Łaski pozostaje wiceprezesem zarządu w spółkach Time i IDMnet, nadal będzie pełnić także obowiązki dyrektora handlowego w Grupie Radiowej Time i zajmować się sprzedażą korporacyjną oraz działaniami agencyjnymi w grupie ZPR. Ponadto będzie sprzedawał reklamy w kanałach telewizyjnych Polo TV i Eska TV, gdzie wkrótce zostanie powołany na członka zarządu.

Łaski związany jest z Grupą ZPR od 2009 roku. Karierę zawodową rozpoczął w CR Media Consulting. Z firmą rozstał się w 2002 roku jako zastępca dyrektora sprzedaży. W latach 2002–2009 był dyrektorem sprzedaży krajowej w Grupie Radiowej Agora.

Ukończył SGH na kierunku finanse i bankowość.

Skład zarządu spółki Murator jest następujący: prezes zarządu i dyrektor generalny – Renata Krzewska, wiceprezesi – Ewa P. Porębska, Tomasz Szakiel, Katarzyna Białek, Małgorzata Golińska, Ewa Lampart, Marek Białek.

Do zarządu Grupy Radiowej Time wchodzą: prezes zarządu i dyrektor generalny – Renata Krzewska, wiceprezesi – Leszek Kozioł, Konrad Łaski, Bogusław Potoniec, Tomasz Szakiel, Katarzyna Białek, Piotr Cichocki.


 

Reklama