Personalia

Zmiana na stanowisku prezesa Sony Europe

Obecny prezes Sony Europe, Shigeru Kumekawa, powróci do Tokio. 1 kwietnia 2019 r. obejmie stanowisko corporate executive i prezesa Sony Marketing. Jego następcą na stanowisku prezesa Sony Europe będzie Hideyuki Furumi. To aktualny wiceprezes wykonawczy oraz dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Sony Mobile Communications.

Shigeru Kumekawa kieruje Sony Europe od 2016 r. Zarządza działaniami w segmencie elektroniki prowadzonymi w czterdziestu krajach w Europie. Zapewnia stabilny rozwój firmy i systematycznie doskonali metody pracy.

Poprzednio pracował w Moskwie, gdzie odpowiadał za rynek Rosji i WNP. Wcześniej zajmował stanowiska na rynku malezyjskim, holenderskim i w rejonie Zatoki Perskiej. Przez 8 lat kierował marketingiem produktów CAV w Sony Marketing Japan.

Hideyuki Furumi kieruje globalną sprzedażą i marketingiem produktów mobilnych od 2016 r. W tym okresie nawiązywał niezbędne relacje z najważniejszymi partnerami biznesowymi z całego świata, tworząc możliwości bieżących i przyszłych działań.

Wcześniej odpowiadał za globalną strategię produktu i doświadczeń użytkownika we wszystkich kategoriach, marketing komputerów Vaio w Stanach Zjednoczonych, segment TV w Europie oraz marketing kategorii CAV w Tajlandii i Singapurze.

Europa jest dla Sony jednym z najważniejszych rynków, a zarazem największym pod względem sprzętu oznaczanego naszą marką. Dzięki Hideyukiemu Furumiemu i jego doświadczeniu w wielu dziedzinach Sony będzie wzmacniać swoją markę i potencjał rozwoju.

Jestem też przekonany, że połączenie doświadczenia, które Shigeru Kumekawa zdobywał w kraju i za granicą, z jego zdolnościami przywódczymi ożywi działalność w Japonii. Nastąpi to poprzez zmianę sposobu komunikowania się z klientami zarówno przez Internet, jak i w sklepach – powiedział Masaru Tamagawa, dyrektor ds. globalnej sprzedaży i marketingu oraz prezes Sony Marketing.Reklama