Personalia

Zmarł Marek Biskup

8 lutego zmarł Marek Biskup. Był on m.in. założycielem agencji badawczej Kantar Polska. Współtworzył polskie badania rynku. Człowiek zaangażowany i we wszystkich aktywnościach wychodzący poza utarte schematy i konwencje.

Urodził się w 1970 r. Od 1992 r. doradzał największym krajowym oraz międzynarodowym firmom na stanowisku client management directora w firmie Kantar Polska, wcześniej SMG/KRC Poland, które współtworzył. W Kantarze należał do globalnego zarządu badań jakościowych oraz zarządzał domeną brand strategy.

Specjalizował się w badaniach, które wspierają procesy doradztwa strategicznego, optymalizowania komunikacji, projektowania architektury marki. Autor publikacji i wystąpień w obszarze badań marketingowych, laureat X Kongresu Badaczy. Zasiadał w zarządzie OFBOR, był członkiem PTBRiO. Od wielu lat w jury Effie. W Szkole Consumer Intelligence prowadził zajęcia z badań marki.

Ponad dwa lata temu przeszedł przeszczep płuc. Gdy odzyskał siły, zaangażował się w działania na rzecz polskiej transplantologii. W 2019 r. jego projekt badawczy poświęcony tej problematyce wygrał w konkursie na budżet partycypacyjny PTBRiO i został zaprezentowany podczas Kongresu Badaczy. Na jego podstawie Marek Biskup stworzył i zorganizował kampanię społeczną „Twój brak sprzeciwu”, która miała premierę 31 października 2020 r.

Redakcja Marketingu przy Kawie składa wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom Marka Biskupa.

  • 1
Marek Biskup

Marek Biskup

 


 

Reklama